Memleketimden Manzaralar (10)

  Bu ara trafikte yol alırken sıklıkla plakasız hafriyat araçlarıyla karşılaşıyorum. Araçlarda plaka olmamasından cesaretle trafik kurallarını hiçe sayarak yol alıyorlar. Mesela kırmızı ışıkta durmuyorlar. Yola hafriyat kalıntılarını dökmekten çekinmiyorlar.

  Karaköprü’ de bir kadın intihar etmek için bir binanın çatı katına çıkıp oturdu. Çevreden kadını fark eden kadim şehrimizin insanları, kadını kurtararak sağlık görevlilerine teslim ettiler. Yıllar önce intihar girişiminde bulunan birisine ‘’atla, atla’’ diye tezahüratta bulunanlar olmuştu. İyi ki onlara denk gelmemiş kadıncağız.  

  Kadim şehrimizde eğitimin durumu herkesin malumudur. Basına yansıyan haberlere göre binlerce öğretmen açığı varken 175 öğretmen atandı ve kalan öğretmen eksikliği ücretli öğretmenlerle kapatılmaya çalışılıyor. Şehrimiz herhangi bir seçimde aday ve aday adayı cenneti olsa da sorunları karşısında maalesef sahipsizdir.

  Gündüz vakti bir polisin bir kadına saldırdığı anlar sosyal medya da paylaşıldı. Görüntülere polisin kadına “senin derini yüzeceğim” dediği yansıdı. Son dönemde şehrimizde benzer olaylar sıklıkla yaşanmaya başladı. Daha önce Haliliye ilçesinde de bir polis memurunun kadınlara yönelik şiddet iddiaları üzerine soruşturma açılmıştı. Sosyal medya olmasa belki de bu olaylardan hiç haberimiz olmayacak. İyi ki sosyal medya var!

  Üzerinde sahte savcı kimliği olan bir şahıs adliyede yakalandı. Sahte kimlik kartını gösteren ve ismi öğrenilemeyen şahıs cezaevindeki akrabasının işlemlerinin hızlandırılmasını talep etmiş. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs, "Resmi Belgede Sahtecilik" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Kadim şehrimizin insanı nev-i şahsına münhasırdır. Satın aldığı televizyonu aracının bagajına oturttuğu kişilere taşıtan araç sürücüsü trafikte görüntülendi. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasından sonra araç sürücüsüne trafik kurallarını ihlal sebebiyle toplam 4.973 TL idari para cezası kesildi.

  Ve

   Kadim şehrimizin Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu tüm tepki ve protestolara rağmen koltuğunda oturmaya devam ediyor.

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Sırrı Aygün - Mesaj Gönder
Anket Size göre Şanlıurfa'nın en önemli sorunu nedir?
Tüm anketler