Köşe Yazarlarıyla Buluşma

  Geçtiğimiz hafta Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yerel basındaki köşe yazarlarıyla bilgilendirme toplantısı yaptı. Beni bir gün önce telefonla arayıp davet ettiler. Toplantı özel bir otelde düzenlendi. Salona ‘’çok şey yaptık’’ yazılı pankartlar asılmıştı. Boş kalan masalar vardı, başkanın davetine icabet etmeyenlerde azımsanmayacak sayıdaydı.

  Toplantı yaklaşık iki saat sürdü. Başkan salona girdiğinde herkesle el sıkıştı. Başkanlık döneminde yaptığı ve halen devam eden çalışmalarla ilgili sunum yaptı. İlk defa canlı dinleme fırsatım oldu. Sunum esnasında çocukluk ve aile anıları zihninde canlandı ki kısaca anılarından bahsetti. Sunum sonunda soru, cevap kısmına geçildi. Dileyen köşe yazarlarına soru sorma imkânı verildi. Başkan sorulan soruların bazılarına alakasız cevaplar verse de, genel olarak salondakiler cevaplardan tatmin oldular. Bazı sorulara veriler ile cevap verdi. Geçtiğimiz mart ayında meydana gelen sel felaketiyle ilgili sorulan soruya, fotoğraflarla yanıt verdi.

  2019 yılındaki yerel seçimlerden önce verdiği vaatleri de yerine getirmek istediğini ancak bazı projelerin zaman aldığını, belirtti. Askeri Yugayın bulunduğu yerle ilgili projesi zaman alacak olanlardan bir tanesiymiş.  

 Önümüzdeki yerel seçimde aday adayı olacağını açıkladı. Aralık ayı başında Ak Parti adaylarını açıklayacak, bakalım mevcut başkana bir dönem daha adaylık verilecek mi?

 Sözüm ona bazı köşe yazarları, sunum esnasında, ayağa kalkıp başkanı alkışladılar. Başkana övgü yağdıranlar da oldu.

 Köşe yazarları sahadaki basın mensuplarına kıyasla, diğer basın mensuplarıyla daha az temas kurmaktalar. Birçoğu köşe yazarlığı dışında bir mesleğe sahiptir. Bu toplantı köşe yazarlarının birbirlerini tanıması için de ortam oluşturdu. 

 Bir kesim sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla toplantı ve katılımcılara söylendi. Yeni yeni köşe yazarlarının türediğini belirttiler.

 Toplantı yaklaşık iki saat sürdü ve topluca çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

    

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Sırrı Aygün - Mesaj Gönder
Anket Size göre Şanlıurfa'nın en önemli sorunu nedir?
Tüm anketler