Zerrenin Yarısı Kadar

Nakledildiğine göre Hazreti İsa aleyhisselam bir gün bahçe sulayan bir delikanlıyla karşılaşır delikanlı Hazreti İsa’ya Rabbimden sevgisinin zerre ağırlığındaki bir kısmını bana bağışlamasını dile der Hazreti İsa ona sen sen zerre kadar ona dayanamazsın diye karşılık verir

Delikanlı o halde zerre kadarının yarısını versin der. onun üzerine Hazreti İsa onun için yarabbi bu gence sevginin zerre kadarının yarısını bağışla diye dua eder ve yoluna devam eder.

Epeyce bir müddet sonra Hazreti İsa aleyhisselamın yolu yine oraya düşer delikanlıyı soru sorar delirdi dağlara çıktı derler.

Hazreti İsa (as) delikanlıyı kendisine göstermesi için Allah’a dua eder.

O sırada o genci dağlar arasında görür. O nu gözlerini gökyüzüne dikmiş ve bir kaya üzerinde dimdik ayakta dururken bulur.

 Hz. İsa (as.)selam delikanlıya selam verir genç selamını almaz.

Ben İsa yım diyerek  kendini tanıtarak delikanlının ilgisini çekmeye çalışırken, Cenabı Haktan kendisine şu vahiy gelir “Kalbinde benim sevgimin yarım zerresini taşıyan kimse insan oğlunun sözünü hiç duyar mı..? izzet ve Celalim hakkı için sen onu testere ile ikiye biçsen onun acısını bile duymaz.

(Kalplerin Keşfi imam Gazali)

Allahu Teala

Bizleri taşıyabileceğimiz kadar sevgisi ile nimetlenirsin, şereflendirsin inşallah

Selam ve Dua ile vesselam.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Aziz Atlı - Mesaj Gönder

# içinAnket Size göre Şanlıurfa'nın en önemli sorunu nedir?