Liglerimizde yaşanan hakem trajedisi

Trendyol Süper ligde iki takım açık açık kollanıyor ve federasyondan buna seyirci kalıyor. Erman Toroğlu gibi ve Sinan Engin gibi bazı spor yorumcularımız bağıra bağıra bunu ifade etmeye çalışsalar da Karagümrük gibi Pendikspor gibi Sivasspor gibi hakları yenen küçük takımların yöneticileri ve hocaları kendilerini yırtsalar da kimse oralı olmuyor hiçbir şey yokmuş gibi maçlar kaldığı yerden devam ediyor.

     Bu pozisyonlar büyük takımlarımızın lehine olmuş olaydı bu hakemlerimiz vara gitmeye bile gerek kalmadan tereddütsüz  o penaltıları çalarlardı ama ne hikmetse Karagümrük maçında vardaki Hüseyin Göçek’in 3 dakika boyunca ısrarla çağırdığı Arda Kardeşler nedense vara gitmeye gerek görmüyor ve Karagümrük’ün penaltısı güme gidiyor.

Bu haftaki Şanlıurfaspor Bodrumspor maçında da gol çizgisini geçtikten sonra Bodrumspor’lu oyuncunun eliyle çıkardığı topta hakem önce doğru karar olan golü veriyor çünkü topun çizgiyi geçtiğini oda yan hakemde görüyor ama vara gidip izledikten sonra ne hikmetse golü iptal ediyor.

      İşte bunun adı emek hırsızlığı o sahada canını dişine takıp mücadele eden futbolcuların emeğini çalıyorsun Türkiye’de nedense yıllardır bu hakem olayları bir türlü bitmek bilmedi ne hikmetse büyük takımlar her zaman açık açık kollanıyor. Küçüklerin canı yanıyor ve Türkiye Futbol Federasyonu da buna bir çözüm bulamayıp seyirci kalıyor. Bundan dolayı da belki hakketmeden kazandığı bir puanla bir takımımız şampiyon olup çılgınlar gibi seviniyor şampiyonlar ligine gidip haksız kazanç elde ediyor diğer hakkı yenen takımlarımız belki de bir puanla ligden düşüp yok olup gidiyor kimin umurunda. Ondan sonrada bu milyon dolarlar harcayıp bize göre yenilmez kadrolar kuran bu takımlarımız Avrupa kupalarında beşli altılı yiyerek guruplarından çıkamadan kendi ligimize dönüp Türkiye kupasıyla teselli buluyorlar. Temennimiz bunların bir an önce düzelmesi hakkın hakkedene verildiği küçük takım büyük takım ayırımının yapılmadığı sporseverlerin keyifle zevkle izleyeceği güzel maçlara sahne olan bir lig diliyoruz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İbrahim Halil Karaatlı - Mesaj Gönder
Anket Size göre Şanlıurfa'nın en önemli sorunu nedir?
Tüm anketler