Başkan Aksoy’dan 29 Ekim mesajı

Başkan Aksoy mesajında;"Öz yurdunda işgalleri kabullenmeyen milletimiz, İstiklal Savaşıyla kenetlenen ruhların sarsılmaz iradesini ortaya koyarak, imkânsızlıklar içinde bağımsızlığını tesis etmiştir. Milletimiz, bu bilinç ve kararlılıkla, donanım ve imkân bakımından kendinden üstün olan güçlerle kadını, erkeği, yaşlısı ve genci ile birlikte karşı karşıya gelmekten asla korkmamış, sarsılmaz imanıyla, vatanı ve milleti için canını feda ederek öz yurdunda düşmana karşı tüm dünyayı kendine hayran bırakacak zaferlere imza atmıştır.

Milletimizin bağrından çıkan kahraman askerlerimiz, dün nasıl ki Anadolu’da ülkesine, milletine ve vatan topraklarına karşı yönelen tehdit ve tehlikeleri bertaraf ettiyse, bu günde, aynı iradeyi ortaya koyarak bunu bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Rabbim ordumuzu her daim muzaffer eylesin.

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Mücadelemizde göstermiş oldukları eşsiz fedakarlıklarıyla ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun." dedi.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/8079777/baskan-aksoydan-29-ekim-mesaji