Suruç'taki taziye evlerinde büyük değişiklik

Suruç ilçesi genelinde taziye evlerine yönelik hijyen ve korona virüs  çalışmaları sürüyor. Daha önceden  Corona Virüse karşı önlem alınarak hijyen çalışmaları yapılan Taziye evlerinde Halılar kaldırılmaya başlandı aşama aşama yapılan çalışmalarda Suruç ilçesinde taziye evlerinde artık halılar kullanılmayacak.

Bu duruma yönelik açıklama yapan  Suruç  Kaymakamı Aktaş  korona virüs tedbirleri kapsamında daha önceden ilçe merkezinde faaliyetleri durdurulan 28 taziye evinde gerekli çalışmaların yapıldığını belirtirken " Bugünde itibaren taziye evlerimizde aşama aşama Halıları kaldırmaya başladık  yerlerine  sedirleri koyuyoruz " ifadelerini kullandı.

“ALINAN TÜM ÖNLEMLER SAĞLIĞIMIZ İÇİN”

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Aktaş paylaşımında  " Alınan önlemler kapsamında gelenekten kaynaklanan acı kahve ikramının ise tek kullanımlık kağıt fincanlarda yapılmaya devam ettiğini belirterek , Korona Virüsüne karşı önlemlerimiz devam ediyor. Bu manada Şanlıurfa Valiliğimiz ve İl Hıfzısıhha Kurulunda alınan kararların tatbikini yapıyoruz. Alınan tüm önlemler sağlığımız için” ifadelerine yer verdi.

- Urfanatik Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/7855208/suructaki-taziye-evlerinde-buyuk-degisiklik