Basketbol yaz ligi sona erdi

İbrahim Özgeliş
İbrahim Özgeliş

Pandemi sonrası Basketbol özlemini azda olsa gidermek ve yeni sezona hazırlık adına yapılan lige U16- VE U18 Kız-erkek olmak üzere  2 katagoride takımlar karşı karşıya geldi.

Pandemi nedeniyle liglerin oluşmaması, okul sporlarının yapılmamasının ardından , bu sezon bütün liglerin oluşacak olması ve sporcuları yeni sezona hazırlık yapabilmesi adına güzel bir oluşum yapıldı.

11 nisan spor salonunda oynanan karşılaşmalar zevkli maçlara sahne aldı, maçları izlerken  mücadelenin üst seviyede olduğu karşılaşmalar, aslında sporcuların parkeye duymuş oldukları özlem Basketbol topunu ellerine aldıklarında gözlerinin içinin gülmesi tekrardan parkeye kavuşmalarının mutluluğunu sporcularda hissettim.

Maç sonrası Türkiye Basketbol Federasyonu İl temsilcisi ve Süper lig gözlemcisi Namık Kemak ERGÜVEN ile yapmış olduğum söyleşide : Hakemlerimiz ve Sporcuların Basketbola olan özlemlerini, parkeye çıktıkları an itibari ile yaşadıkları heyecanı hissettiklerini dile getiren ERGÜVEN,yeni sezon öncesi yaz liginin oluşması sporculara büyük katkı sağlayacağını ve sadece sporcuların değil, Antrenörlerinde basketbola olan özlemlerini sezon öncesi azda olsa giderdiklerini dile getirdi. Yeni sezonda çekişmeli müsabakalar olacağını ve bu maçların seyir zevki yüksek atmosferde oynanacağını temennisinde bulundu. Şanlıurfa’lı basketbol severleri gençlerimizi izlemeleri için 11 nisan spor salonuna beklediklerini ifade etti.

Söyleyii sonrasında , Hakem, Antrenör, Sporcu ve Sporcu aileleriyle sohbetlerimden çıkardığım sonuç aslında ortak düşünce basketbola duyulan özlem vardı.

Basketbol veya diğer branşları mutlaka çocuklarımıza , çevremize aşılamamız gerekiyor, daha sağlıklı ve güzel nesiller için bunu ebeveynler olarak aşılamak bizlerin görevi olduğunu bir kez daha hatırlatmak istedim.

2021-2022 sezonu sakatsızlık sağlıklı bir sezon olması dileğiyle….

- Urfanatik Gazetesi, İbrahim Özgeliş tarafından kaleme alındı
https://www.urfanatik.com/makale/7787811/ibrahim-ozgelis/basketbol-yaz-ligi-sona-erdi