Okullar kapanacak mı? MEB'den flaş açıklama!

Okulların kapanıp kapanmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Yeni koronavirüs risk haritasının açıklanmasının ardından öğrenciler, öğretmenler ve ebeveynler araştırmalarını hızlandırdılar. MEB’in açıklamasında ‘Yüz yüze ve uzaktan eğitimle ilgili uygulamalar, daha önce açıklamış olduğumuz kriterler doğrultusunda valiliklerimizin koordinasyonundaki il hıfzıssıhha kurullarının kararlarına göre devam edecek’ denilmişti. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaz tatili tarihi hakkında açıklama yaptı ve 2 Temmuz tarihine işaret etti.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK YAZ TATİLİ AÇIKLAMASI YAPTI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde eğitimde merak edilenlere ilişkin soruları yanıtladı, değerlendirmelerde bulundu.

MEB Bakanı Ziya Selçuk, nisan ayında bir ara tatil verilip verilmeyeceğine yönelik soru üzerine, "15 Şubat'taki iki haftayı üç hafta yaptık. Yani bu ara tatili alarak oraya ekledik ve bir ara tatilden ziyade hatta okulun uzatılmasıyla ilgili de planlamalarımız var. Bizim okullarımız seminer dönemi dahil, 2 Temmuz'da bitiyor ama öğrenciler ondan önceki haftalarda bırakıyorlar. Ama bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok." diye konuştu.

- Urfanatik Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/6900835/okullar-kapanacak-mi-mebden-flas-aciklama