Kemal Kılıç’a yanlış yaptınız

İBRAHİM ÇAKMAK
İBRAHİM ÇAKMAK

Şanlıurfaspor yönetimi şampiyon hoca Kemal Kılıç’a büyük yanlış yaptı. Futboldan anlamayan yönetim bunu yapması tabi ki normaldir. Daha takımın başına geleli iki hafta oldu, futbolcular yeni, yönetim yeni, hoca yeni nasıl olurda iki hafta süreçte başarı beklersiniz. Burası yazboz tahtası değil, burası Urfaspor kulübüdür. Herkes işine bakacak.

Yönetim kendine yakışanı yaptı ve hocayı gönderdi. Şimdi ise lig bilmeyen, bölgeyi tanımayan ve hiçbir başarısı ulunmayan Tolga Doğantez ile iki kaş iki göz arasında hemen anlatı.

Ya Allah aşkına siz ne yapmak istiyorsunuz, bu hocanın ne başarısı var söylermişsiniz. Yazık günah beyler. Bu saatten sonra iki de bir hoca değiştirmek size fayda değil zarar getirir. Amam bunun farkında kimse değil. Şimdi bu saatten sonra gelen hoca ligi mi tanıyacak, futbolcularımı tanıyacak, galibiyet mi istenecek, bölgeyi mi tanıyacak ne yapacak. Elinde sihirli denek mi var dokunduğunda galibiyet gelecek, dokunduğunda başarı gelecek, arkadaşlar siz rüyamı görüyorsunuz. Yarın bu hocayı da göndereceksiniz bunu aha buradan söylüyorum.

Madem bizde emeği çok olan Urfa’ya önlünü vermiş şampiyon hoca Kemal Kılıç’ı gönderdiniz, yerine Urfa’da hoca mı yok. Allah aşkına gittiniz nerede başarısız bir hoca varsa onu getirdiniz. Ne diyeyim size helal olsun futboldan anlayan yönetim…

 

HAFATAYI BAY GEÇİRECEĞİZ…

Takımı yazboz tahtasına çevirmeye başlayan Urfaspor yönetimi neden böyle yaptığını anlamış değilim. Şanlıurfaspor ligin 7. Haftasını maç yapmadan bay olarak geçirecek. Hemen ardından Uşak deplasmanına gidecek olan Şanlıurfaspor bu maça kadar eksikliklerini gidermeye çalışacak. Bu saatten sonra ne diyelim başarıdan başka bir şey demez yanlış olur. İnşallah en kısa zamanda Urfaspor eski günlerine geri döner.

- Urfanatik Gazetesi, İBRAHİM ÇAKMAK tarafından kaleme alındı
https://www.urfanatik.com/makale/5635164/ibrahim-cakmak/kemal-kilica-yanlis-yaptiniz