Amatör maçları oynanacak mı!

Veysel Karani Kayan
Veysel Karani Kayan

Çin’den yayılan Korona Virüs Dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Türkiye’de adeta hayat durdu, bütün branşlarda müsabakalar ertelendi. Türkiye Futbol Federasyonu ne yapacağını şaşırmış durumdayken, Yönetim toplanarak karar verdiler liglerde düşe olmayacağını açıkladılar.

2020-2021 futbol sezonu Süper ligde, 1, 2 ve 3. Ligde müsabakalar 4 haftaya girildi. Neden BAL ligi ve Amatör maçlar oynanmıyor. Amatör futbolcular perişan durumda lütfen yetkililer buna bir açıklama getirsinler.

AMATÖR MAÇLARININ OYNANMASINA DAİR TFF AÇIKLAMA YAPTI

Türkiye Futbol Federasyonu  Başkanvekili ve Amatör Futbol Sorumlusu Ali Düşmez de yaptığı açıklamayla 2019-2020 Bal Sezonu'nu değerlendirdi.

     "Bilindiği gibi BAL'ın bu sezon 10.yılını tamamladık. 9 yıldır sorunsuz devam eden Bölgesel Amatör Lig 10. Sezonunda Covid-19 salgını nedeniyle sıkıntılı bir dönem geçirmiştir. Bütün sıkıntılara rağmen TFF Yönetim Kurulu olarak 2019-2020 sezonunda kulüplerimizi ve tüm paydaşlarımızı mutlu eden kararlar verdik.

    BAL tamamlanabilseydi sadece 9 takım 3. Lig'e çıkacakken, 20 takımımızı 3.Lig'e çıkardık. BAL'da küme düşmeyi kaldırdık. 60 civarında takımız yerel lig takımlarıyla baraj maçı oynayacak BAL'da kalıp kalmama mücadelesi verecekken, bu maçları oynatmayarak hem BAL takımlarımızın hem de yerel lig takımlarımızın 2020-2021 sezonunda BAL'da mücadele etmesine karar verdik. Yerel ligden direkt BAL'a çıkan ve BAL'da kalan toplam 268 takımımızla 2020-2021 Sezonunu sağlıklı bir şekilde başlatmak en büyük arzumuz." Diyerek bir açıklama yaptı.

Bu açıklamada benim bildiğim Bölgesel ve Amatör lig maçlarının bu sezon oynanmayacağı gibi görünüyor.  

- Urfanatik Gazetesi, Veysel Karani Kayan tarafından kaleme alındı
https://www.urfanatik.com/makale/5587031/veysel-karani-kayan/amator-maclari-oynanacak-mi