Şanlıurfa'da FETÖ operasyonu: Tutuklandılar

Fettullahçı Terör Örğütüne yönelik düzenlenen operasyonlar devam ederken Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örğütüne karşı yapılan soruşturma kapsamında aralarında polis okulu öğrencilerinin "mahrem imamı" ve aktif görevdeki astsubay, polis, öğretmen ve özel sektör çalışanlarının bulunduğu 22 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince 15 ilde başlatılan operasyonlar ile gözaltı kararı çıkarılan 22 kişiyi gözaltına aldı. Birçok alanda görevli olan 22 kişi Adana Adli Tıp Birimindeki sağlık kontrolünün ardından nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarıldı.

nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan kişiler arasında Polis okulu öğrencilerinin "mahrem imamı" olduğu öğrenilen 6 kişinin tutuklandığı 16 şüpheli kişinin ise serbest bırakıldığı öğrenildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 ilde gerçekleştirilen operasyon İstanbul, Ankara, İzmir, Balıkesir, Konya, Karaman, Hatay, Antalya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Erzurum, Elazığ ve Van'da gözaltına alındıktan sonra yapılan işlemlerinin ardından 6 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderilirken 16 şüpheli ise serbest bırakıldı.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5471956/sanliurfada-feto-operasyonu-tutuklandilar