Saklı cennette çöp temizliği

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı İç Sular Şube Müdürlüğü ekipleri Saklı Cennet Halfeti'de suda tekneler yardımıyla marina da ise personeller tarafından düzenli olarak temizlik yapıyor.

Güneydoğu'da bozkırın ortasında bulunan ve Birecik Baraj Gölü sayesinde sahil kentini andıran Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde, Büyükşehir ekipleri hizmetlerini sürdürüyor. İlçeye marina, yüzen köprüler, otopark, gezici tur tekneleri, sosyal tesisler v.b hizmetler kazandıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan ilçenin temizliğini de titizlikle yürütüyor.

Özellikle hafta sonu tüm Türkiye olmak üzere çevre illerden gelen binlerce yerli ve yabancı turistin ilgi gösterdiği ilçede gölet etrafında piknik yapanların gelişi güzel su yüzeyine bıraktığı katı atıkların görüntü kirliliğine mahal vermemesi adına çaba sarf eden ekipler, sürekli teknelerle tur atarak adeta mıntıka temizliği yapıyor.

Temizlik sonrası marinaya yaklaşan teknedeki çöplerin içerisinde terlik, kola şişesi, poşetlerin olduğu ise gözlerden kaçmadı.

- Urfanatik Gazetesi, Çevre bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5356481/sakli-cennette-cop-temizligi