Karaköprü'de arabada sinema keyfi!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında faaliyetlerine devam eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde bir ilke daha imza attı. Fuar Merkezi otoparkına dev ekran kuran Büyükşehir Belediyesi, gelen vatandaşlara arabada sinema keyfi yaşattı. Film gösterimi öncesinde vatandaşlara çeşitli ikramlar dağıtıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, arabada sinema keyfini, klasik bir araçta "Cep Herkülü Naim" filminin başrol oyuncusu Hayat Van Eck ile beraber izledi. Başkan Beyazgül, davetini kırmayarak kente gelen ve Şanlıurfalılarla buluşan sinema sanatçısı Hollanda asıllı Türk oyuncu Hayat Van Eck'e şükran plaketi sundu.

"HAYAT DEVAM EDİYOR" 

Arabalı sinema gösteriminin kentte ilk kez düzenlendiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Naim filmi için bir araya geldik. Pandemi dönemine girdiğimiz bu dönem, içimize kapanıp her şeyin bitmesi, her şeyin çabucak geçmesini beklemenin zamanı olmadığını düşündük. Etkinliklerimizi pandemiye uygun olarak geliştirdik bu gece de genç arkadaşlarımız böyle bir araç içerisinde açık hava alanında film oluşturdular. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ekip olarak her çalışmanızı, projemizi, etkinliğimizi günümüzün koşullara uygun hale getirerek sizlere sunma gayreti içersindeyiz. Hayat devam ediyor ve bu hayatta Şanlıurfalılar var, gençler, çocuklar, büyükler var. Bu şekilde etkinliklerimizi günün şartlarına uygun olarak devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

"ŞANLIURFA'YA İLK DEFA GELİYORUM AMA SON OLMAYACAK"

Şanlıurfa'ya ilk kez geldiğini ve oldukça beğendiğini söyleyen Cep Herkülü Naim filminin başrol oyuncusu Hayat Van Eck: “Şanlıurfa’ya ilk defa geliyorum ama son olmayacak. Buranın acısına, tarihine ve kültürüne aşık oldum resmen. Beni buraya davet eden Büyükşehir Belediye Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bu filmde sadece Naim Süleymanoğlu’nun hayatını değil tüm bir toplumun Bulgaristan Türklerinin, göçmenlerinin sadece Türkiye göçenlerinin değil tüm dünyadaki göçmenlerin neler yaşadığını ve neler hissettiğini gördük. Bir insan gerçekten sevdiği ve inandığı şeye tutunduğu zaman başaramayacağı hiçbir şeyin olmayacağını gösteriyor” diye konuştu.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5356241/karakoprude-arabada-sinema-keyfi