Urfa'da ücretler belirlendi

Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu, 2020 yılı hasat dönemi için mısır ile pamuğun makineli ve elle toplama ücretlerini belirledi. Hikmet İpar Başkanlığında Şanlıurfa Ziraat Odasında toplanan kurulun aldığı karara göre, pamuğun makineli hasadı il sınırları içerisinde nakliye dahil dönüm fiyatı balyasız 150 TL, balyalı ise 200 TL olarak belirlendi.

Pamuğun elle hasat ücreti kilogram başına pamuğun randımanına göre değişecek. Buna göre, 39-40 randıman pamuğun kilogramı 65 kuruş, 37-38 randıman olan pamuk 62 kuruş ve 35-36 randıman olan pamuk ise 57 kuruş olacak. Mısır biçimi fiyatı ise dönüm başına çırçırlı 32 TL olurken çırçırsız 31 TL olarak belirlendi.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Ziraat oda başkanları tele konferansla katılırken Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hikmet İpar, Biçerciler Dernek Başkanı Faruk Polat ve Biçerciler Dernek başkan yardımcısı Yasin Aygün hazır bulundu.

Çiftçilere ve işçilere kazançlı bir sezon dileyen Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, "Tarım çalışanlarına ve sektörde emek veren herkese hayırlı olmasını dilerim" dedi.

- Urfanatik Gazetesi, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5174485/urfada-ucretler-belirlendi