Altın zirveden inmiyor! İşte ilk rakamlar

Eylül ayına girdiğimiz şu günlerde altın fiyatları merak edilmeye başlandı. Gram altın güne nasıl başladı? Altın fiyatları yükselir mi? İşte tüm detaylar...

GRAM ALTIN FİYATI?

Gram altının fiyatı güne dikey yönde başlamasının ardından fiyatı 465,17 lira civarında işlem görülüyor. Gram altının önceki kapanış fiyatı 466,67 lira oldu. Gram altın yeni güne yüzde -0.32 düşüşle başladı.

Altının ons fiyatındaki hareketliliğe karşın dolar kurundaki dalgalanma ile dengelenen gram altın, güne satış fiyatı 465,17 liradan başladı. Gram altının alış fiyatı ise Kapalıçarşı'da 465,07 lira olarak görüldü.

EYLÜL AYINDA FİYATLAR NE OLACAK?

Altın fiyatları bu haftaya ons fiyatındaki ani hareketlilikle başladı. Altının ons fiyatı, 2 bin dolar seviyesinin altında hareketlenerek güne 1.963,35 seviyesinde durdu. Çeyrek altının önceki kapanış fiyatı 768,30 lirayken çeyrek altın yeni güne yüzde - 0.36 düşüşle başladı.

Ons fiyatının 2 bin doların altında kalmasıyla bu sabah çeyrek altın satış fiyatı ise 765,50 lirayı gördü. Çeyrek altının alış fiyatı ise 755,60 lira olarak güne başladı. 

Analistler, yeni tip koronavirüs salgınında ikinci dalga nedeniyle altının ons fiyatını son 8 yılın en yüksek seviyelerinde tutmaya devam edeceğini kaydetti.

2 EYLÜL ALTIN FİYATLARI?

Bu hafta başı itibari ile altının ons fiyatındaki hareketlilik Cumhuriyet altının da hareketlenme olmasına neden oldu. Cumhuriyet altını önceki kapanış fiyatı 3.060,20 lira olmuşken güne yüzde -0.35 düşüşle başladı.

Bir Cumhuriyet altını satış fiyatı 3.049,40 lira olurken bir Cumhuriyet altını alış fiyatı ise 3.013,50 lira olarak kayıtlara geçti.

UZMANLARDAN ALTIN DÜŞER Mİ, YÜKSELİR Mİ YORUMU

Yatırım yapmak için altın almayı tercih eden vatandaşlar altın düşer mi konusunda araştırmalar yaparak araştırma yapıyor. Altını en özel günlerinde de hediye olarak kabul eden düğün sahipleri tam tersi araştırmalar yaparak, altın düşer mi sorusunun cevabını aramakta. Uzmanlar bu dönemde altına yatırım yapılmasını riskli bularak küresel bir salgın krizi olduğunu ve altında yatırım yapmanın çok riskli olduğunu ön görüyor. Birçok uzman kısa vadede riskli görülen altın fiyatları uzun vadede kar sağlayacağını iddia ediyor.

MYNET

- Urfanatik Gazetesi, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5169953/altin-zirveden-inmiyor-iste-ilk-rakamlar