13 Eylülde Efeler ligi başlıyor

Metin Şenay
Metin Şenay

Şanlıurfa'nın voleybolda bu sezon efeler liginde mücadele edecek olan Haliliye Belediyespor voleybol takımı gelin biraz tanıyalım 4 sezondur grubunda her sezon Play-Off oynayan ama bir türlü üst lige çıkma başarısı gösteremiyordu, bu sezon Haliliye Belediye Başkanı  Mehmet Canpolat da takıma önem vermesinden sonra efeler ligine yükselme başarısı gösterdi.

2020-2021 sezonunda baş antrenör Akif Gürgen nezaretinde devam edecek olan voleybol takımı geçen sezon kadrosunda bulunan 3 yabancı ve türk oyuncu ile tekrar anlaşma sağlayarak yeni transfer de ise dünya voleybolunda söz sahibi olan Kübalı oyunculardan taraf hakkını kullandı Pasör Goide , Pasör çaprazı Bisset ve Smaçör pozisyonu da ise Yosmany ile anlaşma sağlayarak kadrosunu güçlendirdi. Yeni sezon hazırlıklarına Ankara da Ziraat Bankası, Spor Toto ve Halkbank ile yaptığı hazırlık maçlarıyla devam etti.

   Efeler ligi futbolda ki süperlik gibi en üst ligdir burada çok yüksek maliyetli takımlar var Galatasaray,Fenerbahçe,Spor Toto, Halkban, Arkas, Ziraat Bankası gibi güçlü takımlarla mücadele edecek Haliliye Belediyespor voleybol takımının kurmuş olduğu mütavezi bir takımla elinden geleni fazlasıyla yapacağından şüphemiz yok , Şanlıurfa da salon sporları tekrar canlanacak olması bir spor sever ve Spor yazarı olarak beni bir hayli heycanladırıyor ve grurlandırıyor. Şanlıurda bundan 10-15 yıl önce eski kapalı spor salonunda talip edenler hatırlar Gençlik spor bayan voleybol takımı 1.ligde mücadele etti ve her maç salon tıka basa dolu ve yer bulamazdık Şanlıurda da spora büyük bir sevgi var umarım bu sezon da Haliliye Belediye Voleybol maçlarında taraftar desteği alınır , şuan için koronadan dolayı maçların seyircili oynanıp oynanmayacağı önümüzde ki haftalarda açıklanacak benim düşünce sosyal mesafelere uyularak maçların seyircili oynanacağından düşünüyorum.

Haliliye Belediyespor Voleybol takımına katkıda bulunan ve emek veren başta Belediye Başkanı Mehmet Canpolat , Külüp Başkanı Mehmet Tatlı, Antrenör Akif Gürgen ve ekibini kutluyor. Bu sezon oynayacakları maçlarda başarılar diliyorum.

Bir sonraki köşe yazımda görüşmek üzere.

- Urfanatik Gazetesi, Metin Şenay tarafından kaleme alındı
https://www.urfanatik.com/makale/5143914/metin-senay/13-eylulde-efeler-ligi-basliyor