Urfa'da istifa eden Başhekimin istifası kabul edilmedi!

Şanlıurfa’da bulunan Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Ahmet Güzelçiçek akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile Başhekimlik görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek yaptığı yazılı açıklamada, yürütmüş olduğu Başhekimlik görevinden istifa ettiğini duyurdu. Güzelçiçek yaptığı duyuruda; “Bu süre zarfından gerek hastane ve gerekse de vatandaşların şahsıma göstermiş oldukları teveccühlerden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Başhekim olarak atanmış olduğum günden itibaren, bugüne kadar hastane ve insanlarımız için canla başla çalıştık, gerek şehir içinde ve gerekse de şehir dışından gelen birçok hasta bizleri tercih ederek onları eski sağlıklarına kavuşması için birbirinden çok değerli arkadaşlarla birlikte çalışarak sağlıklarına kavuşmalarını sağladık. Bundan sonra aynı hastanede çocuk polikliniğinde görevime devam edeceğim. Hastanede güzel işlere imza attığımı düşünüyorum. Bir yıldır yürütmüş olduğum Şanlıurfa  Harran Üniversitesi Hastanesindeki başhekimlik görevimden kendi isteğim ile istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

İSTİFASI KABUL EDİLMEDİ

Yaptığı istifa açıklaması sonrası görevinden ayrılacağı haberi gelirken yaşanan bu durum sonrası Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik sosyal medya hesabı üzerinden duyuru yaptı.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile istifasını sunan Başhekim Ahmet Güzelçiçek’in istifasının kabul edilmediğini duyurdu. Yaptığı paylaşım ile açıklama yapan Rektör Çelik; ‘’Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Güzelçiçek 18.08.2020 tarihinde yaptığı açıklamada her ne kadar başhekimlik görevinden istifa ettiğini bildirmiş ise de Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Güzelçiçek’in istifası Harran Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik tarafından kabul edilmediğinden Başhekimlik görevine devam edeceği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur’’ ifadelerinde bulunarak Başhekim Ahmet Güzelçiçek’in görevine devam edeceğini açıkladı.

- Urfanatik Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5127557/urfada-istifa-eden-bashekimin-istifasi-kabul-edilmedi