Urfa'da polisler düğmeye bastı! Tek tek durduruldu!

Şanlıurfa'da gece saatlerinde kentin en işlek caddelerinden biri olan Kadri Erdoğan Caddesi üzerinde Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından asayiş uygulaması gerçekleştirildi.

Gece saatlerinde ekipler tarafından gerçekleştirilen denetim ile akıcı olan trafikte araçlar durdurularak alkol, ehliyet, ruhsat sorarak sürücülerden gerekli belgelerin olup olmadığı kontrol edildi. Cadde üzerinde tek tek durdurulan araçlarda denetim gerçekleştiren ekipler sürücülere alkol üfleme cihazı ile kontrol gerçekleştirerek yüksek promil çıkan sürücülerin trafiğe çıkmaları engellendi.

Tek tek durdurulan araçlar arasında bulunan bir sürücüye yapılan alkol kontrolünün ardından sürücünün olduğundan daha fazla alkollü olduğu, alkol derecesinin yüksek çıkmasının ardından aday sürücü olduğu öğrenilen sürücüye ceza yazılırken otomobili ise çekici yardımı ile Emniyet Müdürlüğünün otoparkına çekildi.

Yaptıkları denetimler ile koronavirüs salgınına karşı zorunlu olan maske ve sosyal mesafe denetimini de gerçekleştiren ekipler sürücülere kurallara uyulması yönünde ikazlarda bulundu.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5115758/urfada-polisler-dugmeye-basti-tek-tek-durduruldu