Engelli çocuğa akülü tekerlekli sandalye!

Akçakale Belediye Başkan Mehmet Yalçınkaya, İlçeye bağlı Aşağı Deren Kırsal Mahallesinde yaşamını yatağa bağlı sürdüren 13 yaşındaki İbrahim Ceylanı Meclis Başkan Vekili Şerif Bozkurt ve Meclis Üyesi İsa Altuntaş ile birlikte evinde ziyaret ederek akülü tekerlekli sandalyesini hediye etti. 

Akülü tekerlekli sandalyesine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan İbrahim Ceylan, Başkan Yalçınkayaya teşekkürlerini iletti.

İbrahim Ceylan, "Bundan önce belediye başkanımıza mesaj attım yol için kum istedim. Yolumu yaptı daha sonra yine kendisine mesaj atıp tekerlekli sandalye istedim sağ olsun bana akülü tekerlekli sandalye getirdi. Allah ondan razı olsun" ifadelerini kullandı.

İBRAHİM BİZİ UMUT KAPISI GÖRDÜĞÜ İÇİN ARADI.

Her zaman engelli vatandaşların yanında olmaya gayret gösterdiklerinin altını çizen Başkan Mehmet Yalçınkaya: "İbrahim kardeşimiz sağlık sorunları olan genç bir kardeşimiz bizlere mesaj attı yol istedi. Belediye olarak önce yolu yaptık. Şimdide bizden tekerlekli sandalye talep etti. Bizde bu sıkıntısını giderdik. İbrahim'e hayırlı olsun inşallah tedaviden sonra ayağa kalkar bu ihtiyaca ihtiyaç duymaz. Bizim en büyük üzüntümüz genç kardeşlerimizin tekerlekli sandalyeye mahkum olması. Tek ümidimiz Allah'tan herkes kendi işini görebilmesidir. İnşallah duamızla beraber İbrahim'de sağlığına kavuşur. Yol isteği araç isteği bunların hepsini yapmak mümkün ama insanın gerçek manada hakkı sağlığına kavuşmalarıdır. Biz bu kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Bu tip hizmetleri de karşılamaya çalışıyoruz. Onlarda bizi umut kapısı gördükleri için bizi aramışlardır. Biz her zaman İbrahim gibilerinin yanındayız. Onların hizmetkârıyız. Onlara hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.

Küçük İbrahim tekerlekli sandelyenin yürüye bilmesi için başkan Yalçınkayadan evinin önünden ana yola kadar yolun parke taşı olmasını talep ederek başkan Yalçınkayadan yol sözü aldı.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5113204/engelli-cocuga-akulu-tekerlekli-sandalye