Cumhurbaşkanı İmzaladı: Urfalı isme önemli görev!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile 16 Rektörün ataması yapıldı. Yapılan atamalar içinde 1974 yılında Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde doğan ve karar ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü olarak atanan Prof. Dr. İsmail Koyuncu’da yer aldı.

PROF. DR. İSMAİL KOYUNCU KİMDİR?

1974 yılında Suruç'ta doğdu. 1995'te İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü'nü, 1997'de Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalında yüksek lisansını, 2002'de aynı dalda doktorasını tamamladı.

2004 yılında doçent unvanını alan Prof. Koyuncu, 2010 yılında profesör unvanını edindi. 1996 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi'nde araştırma görevlisi olarak başladığı akademik hayatına, 2004-2005 yılları arasında Rice Üniversitesi'nde ve daha sonra University of Leuven'dedevam etti.Kompozit yapılı MF ve UF düz tabaka levha membran üretimi, Hollow fiber membran üretimi, İleri Osmoz prosesi, Membran yüzeyindeki kek tabakasındaki değişimlerin ortaya konması için mikroskobik tekniklerin geliştirilmesi ve Nanofiltrasyon membranları ile tuz gideriminde organik iyon etkisinin modellenmesi vb. alanlarda araştırmalarını sürdüren Prof. Koyuncu'nun, International Water Association (IWA) Specialized Group on Membrane Technology'de, Network of Young Membraines in Europe'da, American Water Works Association'da (AWWA),Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi'nde, Society of Chemistry and Industry, European Desalination Society'de üye olarak görev yapıyor.Çalışmalarıyla pek çok ödüle layık görülen Prof.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5110318/cumhurbaskani-imzaladi-urfali-isme-onemli-gorev