Şanlıurfa'da Suriyeli STK'lar tarafından basın açıklaması!

Şanlıurfa'da bir araya gelen Suriyeli STK'lar tarafından akşam saatlerinde yapılan açıklama ile birlikte Suriye'de bulunan Deyr El-Zor bölgesini elinde bulunan YPG'nin bölgeyi kendilerine bırakmasını istedi.

Bölgede kabilelerin sembol isimleri ve büyüklerine suikast düzenlediğini açıklayan STK'lar yapılan bu suikast ve eylemleri kınadıklarını açıkladı. Yapılan bu açıklama Şanlıurfa Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen basın açıklamasında ise son günlerde yaşanan vaka artışları dolayısıyla birçok tedbirin alınması gerekirken yapılan basın açıklaması sırasında sosyal mesafe kuralına uymadıkları görülürken vaka artışı yaşanan Şanlıurfa'da ise bu görüntüler dikkat çekti.

İşte o açıklamalar; 

''Uluslararası ülkelerinden Suriye'nin doğu bölgesinden SDG'nin bölgeyi terk etmesini ve terör suçlarından sorumlu tutmasını talep ediyoruz. Deyr El-Zor Bölge yönetimini sakinlerine bırakılmasını istiyoruz. YPG'nin bölgedeki işgaline son vermesi, katliamları durdurması ve bölge halkın yerinden ederek tacir etmeyi durdurmasın için çağrıda bulunuyoruz. uluslararası terör listesine alınana bu çetelerin bölgenizi terk etmesi için uluslarası ülkelerin desteğini bekliyoruz. bölgede yolsuzluk, yıkım ile Halkımız üzerinde baskı kuran ve bölgenin zenginlik kaynaklarını talan eden YPG'dir. Son olarak, YPG, bölge kabilelerin sembol isimleri ve büyüklerine suikast düzenledi. Şeyh İmtşar El El-Hifel Akaydat kabilesi. taziyelerimizi sunuyoruz ve bu çirkin eylemi kınıyoruz'' ifadelerinde bulundu.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5081249/sanliurfada-suriyeli-stklar-tarafindan-basin-aciklamasi