Başhekim’den Urfalılara kritik koronavirüs uyarısı!

Koronavirüs salgının Türkiye’de görüldüğü günden bugüne kadar Pandemi hastanesi olarak hizmet veren 800 Yataklı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi koronairüs hastalarının tedavi sürecinde vermiş oldukları hizmet ve gayret Şanlıurfalı vatandaşların taktirini topluyor.

Koronavirüs salgını ile ilgili Urfanatik Gazetesi mikrofonuna konuşan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Abdurrahman Açıkgöz, "Bu dönemi hastanemizin özverili çalışanları ve halkımızın aynı özverili yaklaşımıyla kentimizdeki pandemi durumunu olumlu kılmak güç değil" dedi.

“VATANDAŞLARIN MASKE TAKMALARINA ÖZEN GÖSTERMELERİ GEREKİYOR”

Vatandaşların maske takmalarına özen göstermeleri gerektiğini ifade eden Başhekim Abdurrahman Açıkgöz, "Hastanemize başvuran vatandaşların, çalışanlarımızın, hastanedeki diğer hasta ve yakınlarının aynı zamanda kendi aile fertlerinin sağlıklarını düşünerek maske takmaları hususunda özen göstermelerini gerekmektedir” dedi.

“ BİR YAKINI İLE HASTANEYE GELMELERİNİ İSTİYORUZ”

Koronavirüs salgını ile mücadele hastaneye 1 yakını ile gelmelerini istediklerini söyleyen Uzm. Dr. Açıkgöz: "Hastaneye gelirken hastalarımız eğer kendiişlerini görebiliyorsa refakatçisiz, yalnız gelmeye sağlıkları elvermiyorsa en fazla bir yakını ile hastaneye gelmelerini istiyoruz” diye konuştu.

ŞANLIURFALI VATANDAŞLARA UYARI

Virüsün solunum yolu ile bulaştığını hatırlatan Açıkgöz, bir buçuk metreden daha yakın mesafede bulunmayalım ve maske konusunda gerekli hassasiyeti gösterelim diyerek, Urfalı hemşehrilerinden kişisel hijyenlerine dikkat etmeleri açısından uyarıda bulundu.

Son olarak tecrübeli başhekim "Bizler Senin İçin Buradayız, Sende Bizler İçin #evdekal" diyerek sözlerini noktaladı.

- Urfanatik Gazetesi, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5064463/bashekimden-urfalilara-kritik-koronavirus-uyarisi