Urfalı Vekiller Urfa'nın elektrik sorununu Bakanlara iletti

Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, Enerji Bakanı Fatih Dönmez ve Şanlıurfa Milletvekillerinin katılımı ile telekonkefans ile toplantı yaptıklarını belirterek toplantıda çok önemli kararlar aldıklarını kaydetti

ENERJİ BAKANLIĞI YÜKSEK FATURA, CEZA VE ELEKTRİK KESİNTİLERİNİ İNCELEYECEK


Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı yaptığı paylaşımda DEDAŞ'ın hayali fatura, yüksek fatura ve elektrik kesintilerini incelemesi için Enerji Bakanlığının bir heyeti Şanlıurfa'ya göndermesinin kararının alındığı belirtti.

SULAMA KANALLARI İÇİN BÜTÇE AYRILACAK


Vekil Özşavlı, Atatürk Barajından gelen suyun Mardin Ceylanpınar Sulama Kanallarından çiftçiye ulaşmasını sağlayacak olan projenin bir an önce bitirilmesi amacıyla GAP İdaresine bütçe ayrılacağını aktardı.

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ PROJELERİ DESTEKLENECEK


Bölgenin enerji sorununa kalıcı çözüm getirecek olan Güneş Enerji Santrallerinin tarımsal sulamada kullanılması gerektiğini belirten Vekil Özşavlı GES Projelerine destek verilmesi için toplantıda mutabakata varıldığı belirtti.
Vekil Özşavlı ayrıca toplantıda Şanlıurfa'nın sorunları ile ilgili konuşulan bazı konuların netleşmesi halinde kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5062830/urfali-vekiller-urfanin-elektrik-sorununu-bakanlara-iletti