Vekil Özcan sosyal medyada Başkan Sade’ye ateş püskürdü

Şanlıurfa’da korona vaka sayılarının son günlerde artış yapmasıyla ile birlikte Türkiye gündeminde en çok konuşulan konusu olurken Kentteki vaka sayılarının ana kaynaklarının taziye, nişan ve bağ evlerindeki toplu yemeklerden kaynaklandığı öne sürüldü.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan ( TÜMSİAD) Başkanı M. Sadık Sade’nin resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma tepki gösterdi.

Başkan Sade sosyal medyada yaptığı paylaşımda Ne yapsın sn valim, Siyasilerden tık yok, Kimse keyfini bozmuyor, Seçim zamanı herkese mavi boncuk dağıtanlar sadece dinliyorlar sorunları duymak istemiyorlar. Herkes her şeyi validen bekliyor. Memlekette ayağı taşa değen valiyi sorumlu tutuyor” paylaşımda bulundu.

Vekil Özcan Başkan Sade’nin o paylaşımına sesiz kalmayarak tepki göstererek karışık verdi. Özcan sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi; Valimizi seviyor, takdir ediyor ve başarılı buluyoruz. Her konuda destekçisiyiz. Bir il Valisiyle, siyasileriyle, belediye başkanlarıyla, STK’larıyla, basınıyla, şehrin dinamikleriyle uyum içinde olursa o şehir kalkınır.  Bunları ayrı gayrı göstermenin ilimize faydası yok.’’dedi.

‘’SADE OLARAK TANIDIĞIMIZ SADIK SADE SADELİĞİNİ BOZMAMALI’’

‘’Sade olarak tanıdığımız Sadık Sade sadeliğini bozmamalı. Vali Bey ile Siyasileri karşılaştırmanın anlamı yok. Vali Bey Hıfzısıhha Kurulu Başkanı ve hatta sınır ötesi ilçelerde Vali Beye bağlı. Siyasilere değil. Valimiz başarılı ve devleti iyi bir şekilde temsil etmektedir. Fitneye gerek yok. Valimizi seviyoruz. Sn. Sade ve kankası 1-2 aydır bu tür paylaşımlar yapıyorlar, izliyoruz. Yazmanın, eleştirmenin, küfretmenin, hakaret etmenin bir usulü vardır. Herkes işini yapsa memleketin hayrına olacağını düşünüyorum.’’ifadelerini kullandı.

Valimizin de bu paylaşımlardan hoşnut olduğunu düşünmüyorum. Başkalarını hedef göstererek güya memleket için yapıyoruz algısı yaratmaya çalışıyorlar. Bu arkadaşlarla sürekli konuşur, dertleşiriz. Cevap veya açıklık getirmek için yazmak zorunda bırakıldığımız için üzgünüm. Kimse bu paylaşımlarımızı farklı yerlere çekmesin. Net yazdım. Sadeliği sevdiğim için sade  yağ gibi sade yazdım. Valimizi günde 25-30 saat övebilirsiniz. Ne bir siyasetçi ne de bir Şanlıurfalı rahatsız olmaz. Bilakis hoşnut olur. Siyasilerle karşılaştırmayın lütfen. Vesselam.’’açıklamasında bulundu.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5053120/vekil-ozcan-sosyal-medyada-baskan-sadeye-ates-puskurdu