HAK-İŞ, Urfa'nın o sorunlarını dile getirdi!

Hak-iş Özgüven-Sen Sendikası Ceylanpınar Temsilcisi ve STK platformu sosyal yardımlar temsilcisi Şehmuz Akın gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

Akın, 5 Temmuz Darbe Girişiminin 4. yılı münasabetiyle; "15 Temmuz 2016'da hain bir darbe girişimi yaşadık. 251 kardeşimiz şehit olmuştur şehitlerimize Yüce Allah 'tan rahmet diliyorum. Hain girişimde gazi olan kardeşlerime şifa diliyorum" sözlerine yer verdi. 

Koronavirüs ile ilgili süreçten bahseden Akın; "pandemi nedeniyle ülkemizde bir yardımlaşma süreci başlamıştır. Ceylanpınar'dada yardımlaşmalar yapılmaktadır. Bu konuda başta Valimiz Abdullah Erin başta olmak üzere yardım konusunda elini taşın altına koyan herkese teşekkür ediyoruz. Ceylanpınarlı vatandaşlarımıza maske ve sosyal mesafe konusunda dikkat etmeleri konusunda uyarıyoruz. 

"CEYLANPINAR'IN KRONİKLEŞEN PROBLEMİ "YOL"

Bilindiği üzere kronikleşen bir problemimiz var diyen Akın; "Ceylanpınar Kızıltepe yolu 72 km bu 72 km uzun yıllardır yapılamadı bu yolda istenmeyen kazalar meydana geliyor .Bu kazalarda insanlar hayatını kaybediyor.Bu yolun yapılmaması çok büyük sorunlara neden oluyor.Kızıl tepe Ceylanpınar yolunun karayol seviyesine getirilmesini yetkililerden talep ediyorum" dedi.

"EN BÜYÜK ÇİFTLİK CEYLANPINAR'DA"

"Mevsimlik tarım işçilerimiz var. İstenmeyen kazalar meydana geldi ve hayatını kaybedenler oldu. Şanlıurfa Peygamberler Diyarı, tarımın başkenti, önemli bir potansiyeli var. Emekçi, tarım işçilerimizin başka şehirlere gönderilmesini istemiyoruz. Dünya'nın en büyük çiftliği Ceylanpınar'da fakat hala başka illere işçi gönderiyoruz" dedi.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5033197/hak-is-urfanin-o-sorunlarini-dile-getirdi