Pekin Büyükelçiliğin de 15 Temmuz anıldı!

Büyükelçilik konutunda düzenlenen törende konuşan ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, FETÖ'nün Türkiye için olduğu kadar dost ve müttefik ülkeler için de büyük bir tehdit olduğunu hatırlatarak, 15 Temmuz’un işgal girişimine karşı milletimizin zaferi olduğunu söyledi.

15 TEMMUZ ANILIYOR

Büyükelçilik konutunda düzenlenen törende konuşan ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, “15 Temmuz 2016’da milli egemenliğimizi ve devletimizi hedef alan hain FETÖ darbe girişiminin 4. yılında, Büyükelçiliğimizde düzenlediğimiz törende aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla andık. 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında gösterilen yiğitlik ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı sonrası aziz milletimizin yazdığı destan, Çanakkale’nin, Kurtuluş Savaşı’nın, Kıbrıs’ın yanına altın harflerle kazınmıştır. 15 Temmuz işgal girişimine karşı bu büyük milletin zaferidir. Her kesimden, her yaştan insanımız kendi geleceğine ve demokrasisine sahip çıkmıştır. Bu uğurda hayatlarını feda eden şehitlerimize rahmet olsun, mekânları cennet olsun. 15 Temmuz; milletimizin dünyada eşi benzeri olmayan bir mücadele göstererek darbecilere dur dediği zaferin, istikbal, istiklal mücadelesinin, bağımsızlık destanının adıdır. Ezelden beri milletin içinden, millet için fedakarlık yapanlarla, sonsuza kadar dimdik ayaktayız” dedi.

DESTEK VEREN VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİZ

ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, “Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi; 15 Temmuz'da ve sonrasında birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin ve milletimizin geleceği için ölümü göze alarak her türlü hain planlara dur diyen milletimiz, şehitlerini ve gazilerini hiç bir zaman unutmayacak ve unutturmayacaktır. Şehitlerimizi unutmayacağımız gibi, hainleri de unutturmayacağız. 15 Temmuz Destanı’nın 4. yılında milletin zaferini unutturmamak adına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla İletişim Başkanlığı koordinasyonunda Bakanlıklar, Kamu Kurumları, Üniversiteler ve Sivil Toplum Kuruluşları da programlar gerçekleştiriyorlar. Yine Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; sokaklara çıkma imkânı bulamadıkları için aksakallarıyla, başörtüleriyle, kucağında uyuyan sabileriyle, seccadelerinin üzerinde sabaha kadar gözyaşı döküp dua ederek darbe direnişine destek veren vatandaşlarımıza da candan teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

MİLLETİN İRADESİNE YAPILAN SALDIRIYI KINITORUZ

15 Temmuz gecesi sokakları, meydanları doldurarak, inançları, vatanları, bayrakları, özgürlükleri, gelecekleri için darbecilere meydan okuyan vatandaşlarımızın her birine ne kadar teşekkür etsek azdır” diyen Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin 4. yıldönümünde, milletin iradesine yapılan saldırıyı bir kez daha şiddetle kınadıklarını belirtti.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/5008500/pekin-buyukelciligin-de-15-temmuz-anildi