Pazara inmeden fiyatları yükseldi

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesi Yenice mahallesinde hayvan tüccarları gelmeye başladı. Bayrama 22 gün kala küçük baş hayvanlarda fiyatlar 1000-1 Bin 500 TL  büyükbaş da (dana, boğa) 6 bin 500-13 bin 500 arasında değişiyor.

Türkiye'nin önemli hayvancılık merkezlerinden Şanlıurfa'da, besiciler, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, binbir emekle yetiştirdikleri kurbanlıkları görücüye çıkardı. Bayram dolayısıyla canlı hayvan pazarında hareketlilik başladı

Şanlıurfa'nın kırsal kesiminde yaşayan hayvan tüccarları kış aylarından alıp besledikleri kurbanlıklara kent merkezine getirdi. Elindeki kurbanlık hayvanını satmaya çalışan hayvan üreticileri ile kurban almaya çalışan vatandaşlar arasında sıkı pazarlıklar yapılıyor. Yıl boyunca besledikleri havyalarını satmaya çalışan besiciler, bu yılki kurban satışlarının ise iyi olacağı beklentisi içinde. Kenttin bazı bölümlerinde satış yapan tüccarlar, küçükbaş hayvanlar en düşük 900 liradan başlayan fiyatlarla alıcı bulurken, büyükbaş kurbanlık fiyatları ise 6 bin liradan başlayıp, 13 bin liraya kadar çıkabiliyor.

- Urfanatik Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/4963635/pazara-inmeden-fiyatlari-yukseldi