Başkan Sımak'tan Siverek'teki olay ile ilgili flaş açıklama!

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde gündeme gelen ve birçok yerden tepki alan polis ile öğretmenin tartışmasına gelen tepkiler arasına HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdurrahim Sımak'ta girdi. Yaşanan tartışma ile ilgili olayı öğrenen Başkan Sımak, polis ile öğretmen arasında yaşanan münakaşa ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. 

Yaptığı açıklamada korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler ile birlikte maske takmanın zorunlu olduğu Şanlıurfa'da alınan tedbir karalarını önemseyerek alınan bu kararların keyfi muameleye dönüşmemesi gerektiğini dile getirdi.Ülkenin içerisinde bulunduğu pandemi sürecinde alınan tedbir kararlarını önemsediklerini belirten Sımak, bu tedbir kararlarının keyfi muameleye dönüşemeyeceğini ifade etti.

Polis ile öğretmen arasında çıkan tartışma ile ilgili açıklamasında devam eden Sımak, “21 Mayıs 2020 tarihinde, saat 11.00 sıralarında, özel bir okulun önünden geçen polis aracı, okulun bahçesinde bulunan Eğitimci R.E’ye, okul bahçesinde maske takmadığı gerekçesiyle ceza kesmiştir. R.E., o sırada kendisi hakkında işlem yapan polisin ismini öğrenmek istemiş, polis memuru ismini vermeyince de cep telefonu ile polisin fotoğrafını çekmek istemiştir. R.E., fotoğrafını çekmek istediği polisin kötü muamelesi ve hakaretine maruz kalmış, o sırada cep telefonu elinden düşmüş ve ekranı kırılmıştır'' dedi.

Korona virüs salgını ile birlikte alınan kararlara saygı duyduklarını söyleyen Başkan Sımak;  “HÜDA PAR Siverek İlçe Teşkilatı olarak ülkemizin içerisinde bulunduğu pandemi sürecinde, vatandaşların sağlığı için alınan tüm tedbirleri önemsiyor ve halkımızın bu tavsiyeleri yerine getirmesini tavsiye ediyoruz. Yalnız bu süreçten vazife çıkararak vatandaşlara keyfi muamelede bulunulmasını ve vatandaşlara kötü davranılmasını da kabul etmiyoruz. Siverek'te herkes tarafından sevilen sayılan binlerce öğrenci yetiştiren 26 yıllık bir öğretmenin, belki de çocuğu yaşındaki bir polis tarafından kötü muameleye maruz kalmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Olaya karışan polis memurunun tespit edilerek hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz.” ifadelerinde bulundu.

- Urfanatik Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/4689631/baskan-simaktan-siverekteki-olay-ile-ilgili-flas-aciklama