Şanlıurfa’da polisten maskesiz gezenlere ceza!

İl Pandemi  kurulu kente genelinde tüm açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirdi. Alınan karara kent genelinde büyük çoğunluk uydu, uymayanlara yönelik ise Şanlıurfa  İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesine bağlı yaya devriyeler sahada çalışma yaptı.

Kentin yoğun olarak kullanıldığı Açıksu Caddesi,Haşimiye meydanı,Topçu meydanı,Bağlarbaşı mahallesi,Eyyüp peygamber caddesinde  Bayram alışverişi yaparken maske takmayan vatandaşlar önce uyarıldı.

Uyarıları dikkate almayarak maske takmayan yüzlerce kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi uyarınca her birine 3 bin 150'şer lira idari para cezası uygulandı.

Alınan bu karar doğrultusunda Şanlıurfa’da sokağa çıkma yasağının kaldırılmasından sonra geçen hafta uygulanmayan sokağa çıkma yasağı dün Başkan Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrası yapılan açıklama ile birlikte Türkiye’de bulunan 81 ile Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramda uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağı getirildi.

Başkan Erdoğan tarafında duyurulan sokağa çıkma yasağı dâhilinde olan Şanlıurfa’da açıklanan yasak kararı sonrası gözler Şanlıurfa’da bulunan Bayram alışverişi yapılan noktalara döndü. Herkesin merak ettiği Bayramda yasak var, vatandaş Bayram alışverişine devam ediyor mu’ sorusu sonrası her yıl yoğunluk yaşanmakta olan alışveriş noktaları görüntülendi.

- Urfanatik Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/4576165/sanliurfada-polisten-maskesiz-gezenlere-ceza