Vekil Özşavlı sonunda yaptı!

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Korona virüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında birçok ülkeye giriş çıkışlar kapatılırken uçak seferleri ise durdurulmuştu. Alınan bu kararlar ile birlikte memleketlerine dönemeyen işçileri Urfanatik Gazetesinin gündeme getirmesinin ardından konu ile alakadar olacağını açıklayan Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı Dışişleri Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucunda mahsur kalan işçiler yurtlarına getirildi. Sınırlar kapatılırken, birçok vatandaş da farklı ülkelerde mahsur kaldı.

İŞÇİLER KARANTİNAYA ALINDI

Koronavirüs nedeniyle ülkelerine gelemeyen Viranşehirli işçilerin de aralarında olduğu Kazakistan'da mahsur kalan Türk vatandaşları, gönderilen bir uçakla Türkiye’ye getirildi. Koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Kazakistan’dan getirilen işçiler önlem amaçlı olarak Van’da bulunan pansiyonlara yerleştirilerek karantina altına alındılar.

Karantina'daki işçilerle görüşen Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, yurda dönmelerinden dolayı mutlu olduklarını söyleyerek işçilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Karantinadan bittikten sonra işçilerin memleketlerine döneceğini belirten Vekil Özşavlı, bu zorlu süreci birlik ve beraberlik içinde atlatacaklarını söyledi.

- Urfanatik Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/4221618/vekil-ozsavli-sonunda-yapti