Mesire alanları yasak büyükşehir önü yangel yat Osman!

Koronavirüs salgının Urfa’da da görülmesinin ardından Şanlıurfa Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü bir dizi tedbirler alarak gece-gündüz demeden çalışmalarını yürütüyor. Bir yandan hummalı çalışmalar sürerken bir yandan da Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin kendi gözünün önündekini görmemesi vatandaşları hayrete düşürdü.

Toplu halde bir alanda bulunmak ve yeşil alanlarda oturma yasağının bulunduğu Urfa’da, bazı vatandaşların Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi binası önündeki yeşil alanda oturması şaşırttı. Vatandaşların bu hareketine duyarsız kalan belediye yetkileri ise kendi gözlerinin önünde yaşanan usulsüzlüğü görmemeleri şaşırttı. Aynı zamanda belediye binası önünde bir zabıtanın da olması fakat müdahale etmemesi de vatandaşın gözünden kaçmadı.

WhatsApp ihbar hattımıza ulaşan fotoğrafta 3 kişinin yan yana oturduğu görülürken birinde maske olduğu ve sohbet ettiği görüldü. Aynı zamanda bir vatandaşın da demir korkuluk üzerinde oturduğu görülüyor.

Yeşil alan, mesire alanı gibi yerlerde toplu halde oturmaların yasaklandığı koronavirüs döneminde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önünde yaşanan bu manzaraya vatandaşlar  ‘’Belediye kendi önünü görmüyor, diğer yerlerde nasıl önlem alsın’’ yorumu yaptı.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/4142969/mesire-alanlari-yasak-buyuksehir-onu-yangel-yat-osman