Vatandaşlar korona dinlemedi!

Tüm Dünya’yı ve Türkiye etkisi altına alan koronavirüs vakası her geçen gün artmaya ve can almaya devam ediyor. Artan vakalar için birçok tedbir alınırken bir tedbirde Posta ve Telgraf Teşkilatından (PTT) geldi. PTT Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbir kapsamında içerde işlem yapacak kişileri dışarıda sıra oluşturarak içeriye gruplar halinde alınarak işlemlerini gerçekleştiriyor. İşlem öncesi sosyal mesafeyi korumayan vatandaşlar ise kameralara yansıdı

Urfanatik mikrofonlarına konuşan sırada bekleyen vatandaşlar ise şu ifadeleri kullandı:

“VATANDAŞI BU ŞEKİLDE DURDURAMAZSINIZ”

Vatandaşı bu şekilde durduramazsınız diye konuşan Ali Yaman: “saat 11.00’dan beli burada sırada bekliyoruz ve PTT saat 13.30’da açıyor yani ne demek ne alaka 13.30’da açılıyor. Şuanda çok yoğun bir kalabalık var ve az önce polis memurları geldi kadınları sıraya koydu. İçeriye çift çift alıyorlar ama içeride 3 kişi çalışıyor niye 3 kişi çalışıyor 5 kişi çalışmıyor vatandaş niye saat 12.00’den 16.00’ya kadar bekliyor yetkililerin bu duruma bir atması gerekiyor. Diyorlar virüs var giremezsiniz vatandaşı bu şekilde durduramazsınız durdurmak istiyorsanız elektrik, su faturalarını bu ay erteleyin bakın o zaman vatandaş dışarı çıkar mı” ifadelerini kullandı.

“KORONAVİRÜSTEN DOLAYI 1.5 SAATTİR BEKLİYORUZ”

Koronavirüsten dolayı 1.5 saattir bekliyoruz diyen İsmail Kaya: “yaklaşık 1.5 saattir koronavirüsten dolayı bekliyorum, burada yetkililer buna bir çözüm bulmaları gerekiyor. Sağlığımız önemli ama bir önlem almadık ama yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/4107829/vatandaslar-korona-dinlemedi