Urfa'da konuşan Sezgin: 'Ateşkesle büyük bir felaketten dönülmüştür'

İyi Parti Aydın Milletvekili Adnan Sezgin, partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi Eğitim Semineri'nde konuştu. Rusya ile gerilime yol açan ve iki gündür ateşkes ilan edilen İdlib sorununa değindi, "Ateşkesle büyük bir felaketten dönülmüştür. Temennimiz kalıcı olmasıdır" dedi.

"TEMENNİMİZ KALICI OLMASIDIR"

"Ülkemiz siyasi kutuplaşma, üstü örtülemeyen ağır bir ekonomik kriz ve dış politikada hayati tehditlerden oluşan bir sarmalın içine hapsedilmiştir" diyen Sezgin, "İdlib'te 2 yıldan beri dile getirdiğimiz tehditler maalesef giderek artan şekilde milli güvenliğimizi ve ulusal çıkarlarımızı tehdit eder hale gelmiştir. Ateşkesle büyük bir felaketten dönülmüştür. İmzalanan ateşkes kırılgandır, temennimiz kalıcı olmasıdır" şeklinde konuştu.

"ÜRETİCİ MAZOTA PARA YETİŞTİREMİYOR"

Ülke genelinde tarım ve hayvancılıkta üretim maliyetlerinin arttığını söyleyen Sezgin, "Tarım ve hayvancılığın geldiği nokta maalesef içler acısıdır. Üreticilerimizin maliyetleri giderek artmakta, çiftçilerimiz bu maliyetlerle ürünlerini satmakta, ithal edilen ürünlerde rekabet etmekte zorlanmaktadır. Üreticilerimiz gübreye, ilaca ve mazota para yetiştirememektedir" ifadelerini kullandı.

"KORSANLIK MODELİDİR"

Sezgin, Şanlıurfa'da çiftçilere ödenen desteklemelere DEDAŞ tarafından bloke konulmasıyla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. "Urfalı çiftçi kardeşlerimizin borçları nedeniyle DEDAŞ ile yaşadığı sıkıntıları da yakından takip ediyoruz" Sezgin, desteklemelere bloke konulmasıyla ilgili "Çiftçimizin hakettiği 3 kuruş desteğe DEDAŞ tarafından el konuluyor olması akıl alır gibi değildir. Bu, dünyada bir tek burada uygulanan bir korsanlık modelidir" dedi.

KARAKEÇİLİ BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Şanlıurfa Ziraat Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen seminerde İyi Parti Siyaset Akademisi Başkan Yardımcılığına getirilen Cem Karakeçili'ye rozetini milletvekili Sezgin taktı. Sezgin, Karakeçili'ye verilen görevle ilgili şunları söyledi: "Sevgili Cem Karakeçili'yi Siyaset Akademisi başkan yardımcısı olarak görevlendirdik. İnanıyorum ki, Cem Başkan ve İl Başkanımız sayın Mehmet Fedai Çakmaklı, birlikte hem İyi Parti hem de Urfa için önemli çalışmalar yapacaklar."

Programın açılış konuşmasını yapan  İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı şu ifadelere yer verdi;" İYİ Parti siyaset akademisi olarak 81 ilimizde Şanlıurfa’da bir ilki gerçekleştiriyoruz. Umut ediyorum ki bu seminer hem İYİ Parti ailesi için hem ülkemiz için iyi bir gelecek için önemli çalıştaylar ve bu önemli çalıştayla da  teşkilat olarak bu doğrultuda hareket edip  bu doğrultuda adım adım yürüyeceğine  emin ve umut ediyorum inşallah hayırlı uğurlu olacaktır" dedi.

- Urfanatik Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3694874/urfada-konusan-sezgin-ateskesle-buyuk-bir-felaketten-donulmustur