Kritik görüşme sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Moskova'da gerçekleşen kritik İdlib görüşmesi sona erdi. Görüşme yaklaşık 2 saat 40 dakika sürdü.

Görüşmeden önce basına verilen demeçte Putin 'Ölen askerler için taziyelerimi iletiyorum' dedi. Erdoğan 'Dünyanın gözü burada. Alacağımız kararlar bölgeyi rahatlatacak' açıklaması yaptı.

Rusya lideri Putin, "Bu zaman içerisinde ne yazık ki Suriye askerleri de zarar gördü. Suriye ordusunun ciddi kayıpları var. O yüzden tabii ki sizinle, şu anda karşımızda duran durumun tamamını mutlaka ele almamız gerekiyor. İdlib vilayetindeki malum alanda şu anda durum öyle kötüleşti ki, bu da bizim doğrudan ve şahsi olarak görüşmemizi gerektirmekte. Ölen askerleriniz için bir defa daha içten başsağlığı dileklerimi iletmek isterim. İnsanların ölmesi her daim çok büyük bir trajedidir. Size telefon görüşmemizde de söylediğim gibi, maalesef Suriye askerleri de dahil hiç kimse onların (Türk askerlerinin) o anda bulundukları yeri bilmiyordu" ifadelerini kullandı.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3691811/kritik-gorusme-sona-erdi