Başkancılık değil insanlık kazanacak!

Fatma Kırmızı
Fatma Kırmızı

4 yıl aradan sonra Urfalılar olarak karın yüzünü gördük. Karın saflığı, karın temizliği, karın duruluğu belki de yaşanılan tüm kötülükleri yok etmiş gibiydi. Rengiyle, havasıyla adeta beyaz bir gelinlik gibi Urfa semalarına düşen kar taneleri soğuk havada içleri sıcacık yaptı.

    Hani her kar yağdığında haber, köşe yazıları veya sosyal medyada da başlıklar hep aynıdır ya ‘’ belediyeler sınıfta kaldı’’ diye bence bu sefer belediyeler kar damlası düşmeden sınıfı geçti. Hava durumunda kar görünmesiyle beraber belediye çalışanları, belediye araçları, belediye başkanları tüm hazırlıklarını yapmıştı. Adeta bir bakanı bekler gibi karın yağmasını beklediler.

    Gece yarısı başlayan kar o kadar şiddetlendi vatandaşlar o saatte bile sokağa dökülüp karın keyfini çıkardı. Kar yağışıyla birlikte tüm kötü enerji, kötü hava, hastalıklar yok olup gitti. Belediye başkanlarımız sokaklara inerek kendi bölgelerinde ki çalışmaları yerinde inceleyerek tek bir olumsuzluk yaşanmasına izin vermediler. Gece saatlerinde sokakta oynayan çocuklarla birlikte kartopu oynayan Eyyübiye Belediye Başkanımızın sergilediği tavır adeta ‘ başkancılık değil insanlık kazanacak’ dediğimiz cinstendi. O çocukların tebessümü ve başkanın onlarla oynayışı soğuk havayı ısıttı. Keza diğer başkanlarımızın sokaklara çıkması gerçekten bir şeylerin düzeldiğine işaretti ilimiz için.

     Birde karın yağması en çok çocuklara yaradı. İki günlük verilen tatille çocuklar karın keyfine doyasıya vardı desek yalan olur, bazıları karın kıymetini bilip oynarken bazıları ise telefon ve tabletlerden kafasını kaldırıp güzelim karın keyfini çıkarmadılar. Umarım kar yağışı her kış Urfa’ya uğrar ve kirlenmiş insanlığı, kirlenmiş doğayı, insanların içini temizler ve dünyamızı bembeyaz yapar.

Belediyelerimizin bu kar yağışında yaptıkları çalışmaları sadece kışın değil, ilkbahar, yaz, sonbahar mevsimlerinde de her zaman hazırlıklı olarak yapmalarını isteriz. O rutin hale gelmiş kalıpla ‘belediyelerimiz sınıfta kaldı’ sözü bu kez yerini bulmadı iyi ki de bulmadı.

- Urfanatik Gazetesi, Fatma Kırmızı tarafından kaleme alındı
https://www.urfanatik.com/makale/3652358/fatma-kirmizi/baskancilik-degil-insanlik-kazanacak