Nüfus fazla, personel yetersiz!

Tarım il müdürlüğü ek binasında hizmet veren Karaköprü nüfus müdürlüğü küçücük bir mekanda hizmet vermeye çalışıyor. Nüfus müdürlüğü Yaklaşık 300 bin nüfusa 7 personelle hizmet veriyor. Evrak kayıt, yazışmalar ve müdürlüklere tahsis edilen elemanlar çıkarıldığı zaman vatandaşa hizmet veren sadece 3 eleman kalıyor. Günde ortalama 400 vatandaşa işlem yapan dar alanda hizmet veren binan 4. katında yer alan nüfus müdürlüğünde tek asansörün olduğu binada uzun kuyruklar oluşuyor. Sıcak ortamda oturacak yeri olmadığından vatandaşları çileden çıkardı.

Okul kayıtların başladığı bu günlerde adrese dayalı kayıt yapıldığından Milli Eğitim Müdürlüğü velileri Nüfus müdürlüğüne yönlendiriliyor. 14 personel olması gereken nüfus müdürlüğünde 3 personel hizmet veriyor.

Vatandaşlar, Nüfus müdürlüğü 4. katta bir tek asansör var oda engelli ve hasta asansörü olduğu yazılıyor 4. kata çıkmak zor bir de küçücük yerde sıcak havada sıraya giriyoruz Şanlıurfa yaklaşık iki yıldır büyükşehir oldu yetkiler neden hizmet binalarını ve elemanı temin edemedi. Hep ezilen Urfalı vatandaş oluyor” diye sitem ettiler. Mustafa Bayar

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3580485/nufus-fazla-personel-yetersiz