LPG Fiyatlarına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Futbol Saha Komiserleri Derneği Başkanı Abdullah Canbeyli yaptığı açıklamada; “İlimizde son günlerde gündeme oturan, halkın yaşantısını olumsuz etkileyen ve meşgul eden

LPG

Oto gaz fiyatlarındaki farklılık araç sahiplerinin seslerini yükseltmelerine sebep olmuştur. Ülke genelinde benzer fiyatla, yani yaklaşık olarak 1.90 TL ile 2.20 TL gibi fiyatlarla satılan Oto gaz, ne acıdır ki ilimizde 2.60 seviyeleri civarında seyretmektedir. Bu fiyat farkının nedenleri konusunda Oto gaz satış bayileri yaklaşık bir aydan beri araç sahiplerince dile getirilen şikayetleri görmezden gelip, herhangi bir açıklama yapma gereği bile duymamaktadır.
İstatistiklere göre Türkiye’de gelir sıralamasında son sıralarda yer alan Şanlıurfa halkına yapılan bu keyfi tutumu ancak bir hakaret olarak değerlendirmek gerekiyor. Zira nüfus yoğunluğuna rağmen binlerce mülteciyi de barındıran bu il, alenen haksız kazanca kurban ediliyor. Bunun adı ancak soygun olarak nitelendirilebilir. STK’ların bu konuya duyarsız kalması da ayrıca düşündürücü. Zira bu toplumsal bir sorun. Duyumlara göre Şanlıurfa il merkezinde bulunan oto gaz satış bayileri tek fiyat üzerinde anlaşmış. Dolayısıyla belirlenen fiyat komşu illere hatta ilçelerimize göre çok daha yüksek. Bu kirli oyunu bozmak için araç sahiplerini mecburiyet dışında bir süre oto gaz kullanmamalarını, toplu taşıma araçlarını kullanmalarını, Vekillerimizi de bu karteli kırmaya ve Şanlıurfalıların bu haklı feryadını duymaya davet ediyorum” dedi.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3574037/lpg-fiyatlarina-tepkiler-cig-gibi-buyuyor