GTA sever Urfalı gençler yakalandı

TEMPRA

VE

TİPO

’YA ÖZEL ANAHTAR

Şanlıurfalı O.V., E.Ö. ve H.Ö. isimli 3 kafadar yaptırdıkları özel anahtar ile Tempra ve Tipo marka arabaları çaldı. Tempra ve Tipo marka arabalar için yaptırılan özel anahtarla rahat bir şekilde araçların kapılarını açarak çalan Urfalılar Türkiye’yi turladı.

YAKIT BİTENE KADAR

İstanbul’dan çaldıkları araç ile yola çıkan Urfalı 3 kafadar yakıtları bittiği yerde çaldıkları aracı bırakarak bir başka Tempra ya da Tipo marka araç çaldı. İstanbul’dan Şanlıurfa’ya kadar yoldaki tüm şehirlerde konaklayan gezginler yakıtları bitene kadar yollarına devam etti. Yakıtının bittiği noktada çaldıkları aracı bırakarak başka bir Tempra ya da Tipo çalan kafadarlar yollarına bu şekilde devam etti.

TOPLAM

8 ARAÇ

ÇALDILAR

İstanbul’dan itibaren araçları çalmaya başlayan kafadarlar yakıtları bitince başka bir araçla yollarına devam etti. Yaptırdıkları özel anahtarla araçları rahat bir şekilde çalan oto fareleri İstanbul’dan Şanlıurfa’ya toplam 8 aracı çaldılar.

MARDİN’E AKRABA ZİYARETİNE BİLE GİTTİLER

İstanbul’dan yola çıkan Urfalı kafadarlardan kardeş olan E.Ö. ve H.Ö. Mardin’de olan teyzelerini ziyaret etmek istedi. O.V.’yi de yanına alan iki kardeş çalıntı Tempra marka araç ile Mardin’e gitti. Mardin’de 1 gün konaklayan kafadarlar dönüşte Ceylanpınar’a uğradı.

EHLİYETSİZ İSTANBUL’DAN MARDİN’E

Yaşları 15 ila 17 olan gençler ehliyetsiz bir şekilde İstanbul’dan Mardin’e kadar seyahat etti. Yaklaşık 1500 KM’lik yolda 8 araç çalarak ehliyetsiz bir şekilde yollarına devam eden Urfalı gençler yakayı Ceylanpınar’da ele verdiler.

CEYLANPINAR’DA BİRBİRİLERİNİ KAYBETTİLER

Ceylanpınar’da gezerken birbirlerini kaybeden gençlerden biri telefonda şarj bittiği için Kaymakamlık binasına geldi. Kaymakamlık kapısındaki polisten yardım isteyen gencin tavırlarından şüphelenen polis memuru olayı polis ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri yakalanan gençle birlikte diğer iki genci de bularak gözaltına aldı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor…

- Urfanatik Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3568874/gta-sever-urfali-gencler-yakalandi