Pamuktaki kirlilik önlenecek

Pamuk Kirliliğini çözme konusunda kararlılığını sürdüren Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek’in de yer aldığı Pamuk Kirliliğini Önleme Komisyonu, belirli aralıklarla çırçır fabrikası sahipleri ile bir araya gelerek istişareler gerçekleştiriliyor.

Belirli aralıklarla bir bölgede toplanan Pamuk Kirliliğini önleme Komisyonu; Berrak Pamuk ev sahipliğinde Akçakale Yolu’nda bulunan çırçır fabrikası sahipleri ile bir araya geldi.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek, Pamuk kirliliğini çözmek ve Şanlıurfa pamuğunun kalite standardını yakalaması için bütün imkanlarını seferber ettiklerini belirtti.

Pamuğun temiz toplanması yönünde üreticilere uyarıda bulunan Çiçek, makineli hasatta gece toplanan pamuklarda matlaşma meydana geldiğini ve mümkün olduğunca pamuğun gündüz toplanması gerektiğine vurgu yaptı.

Çiçek, “Pamuk Kirliliğini Önleme Komisyonunu oluşturduğumuzdan beridir pamuğun temiz toplanması yönünde önemli gelişmeler oldu. Çiftçilerimizi bilgilendirmek için zaman zaman tarlalarda kontroller yaptık. Çalışmalarımızın sonucunu almaya başladık. Bizim üreticilerimizden, ve sanayicilerimizden ricamız yaptığımız toplantılara katılım göstermeleridir. Toplantımıza bugün 6 tane tekstil firmamız katılım göstermiştir. Kendilerini teşekkür ediyorum. Bundan sonra bütün çırçır fabrikası sahiplerini bir araya getirerek birlik ve beraberlik içerisinde pamuktaki sorunları çözeceğimize inanıyorum” diye konuştu.Haber merkezi

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3562831/pamuktaki-kirlilik-onlenecek