50 kişiye umre ödülü verilecektir

Murat ÇİFTÇİ

Peygamber Sevdalıları Platformu Şanlıurfa Koordinatörü İbrahim Halil Güven, “Türkiye geneli dördüncüsünü düzenlemiş bulunduğumuz “Kutlu Doğum Siyer Sınavı” nın başvurularını almaya devam ediyoruz. Bu sınavın başvurularının alınmasının startını 1 Aralık 2014’te vermiştik. Şuan kayıtlarımız devam etmektedir, Şanlıurfa genelinde şimdiye kadar sınav için bizlere toplamda 3750 öğrenci kardeşim başvurmuştur. Başvurularımız 25 Ocak 2015’e kadar devam etmektedir.Bütün öğrenci arkadaşlarımızın sınava katılmalarını bekliyoruz.1 Şubat 2015’te sınavımız yapılacaktır, henüz öğrenci kardeşlerimiz geç kalmamıştır gelip başvurabilirler.Bu kısa zamanda öğrencilerimiz sınava çalışıp kazanabilirler” dedi.

Sürpriz hediyeler olacak

Bu sınavı düzenlemelerindeki amaçlarını Peygamber efendimizin hayatını örnek aldırmak olduğunu belirten Peygamber Sevdalıları Platformu Şanlıurfa koordinatörü İbrahim Halil Güven, “Bizim bu sınavı düzenlememizde ki tek gaye Peygamber efendimizin hayatını örnek aldırmak, Örnek bir nesil ancak peygamber efendimizin hayatını örnek alırsa yetişebilir. Velilerimiz bunu dikkate alırsa onlar için de faydalı olur. Sınavımız üç kategoriden meydana gelmektedir. Sınavda başarılı elde edecek olan öğrencilerimize Türkiye genelinde ve İl genelinde hediyelerimiz olacaktır.18 ve üstü yaş kategorisinde Türkiye’de ilk 44 kişiye Umre seyahati, 14-17 yaş kategorisinde Türkiye geneli ve İl genelinde ilk 3 kişi ve velisine Umre ziyareti, 10-13 yaş kategorisinde Türkiye Geneli ilk 10 kişiye ise Tablet hediye edilecektir. Ayrıca İl genelinde ilk üçe girenlere sürpriz hediyeler verilecektir. Sınav sonunda toplam 50 kişiye umre ödülü verilecektir”

Diyarbakır’da miting düzenliyoruz

Fransa’da Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in karikatürlerinin yayınlanmasına tepki gösteren Peygamber Sevdalıları Platformu Şanlıurfa Koordinatörü İbrahim Halil Güven, “Bu olayı kınıyor ve lanetliyoruz. Dünya genelinde 60 bin satan bir dergiyken, bazı olaylardan sonra son sayısında 3 milyon tane basarak dünyanın tamamına ulaştırmıştır. Türkiye’den de Cumhuriyet gazetesi ve benzeri yayım organları destek verdiler. Buradan onları da kınıyorum. Platform olarak Diyarbakır’da 24 Ocak Cumartesi günü bölgesel olarak bir miting düzenleyeceğiz herkesi bekliyoruz” dedi.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3556652/50-kisiye-umre-odulu-verilecektir