Yeni Akif’ler ve Nabi’ler yetişsin

Murat ÇİFTÇİ

Haliliye Belediyesi tarafından düzenlenen basın açıklamasında konuşan Başkan Fevzi Demirkol, “Haliliye Belediyesi olarak Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yıl dönümü nedeniyle okullarda; şiir okuma, şiir yazma, kompozisyon, resim, tiyatro ve konusu sadece Çanakkale olan bilgi yarışmaları düzenleyeceğiz.Ayrıca ölümünün 15'inci yıldönümünde Şanlıurfalı şair-yazar Mehmet Akif İnan'ı rahmetle anıyorum” dedi.

İl genelindeki ortaokul ve liselerde yapılacak olan yarışmalarla ilgili basın açıklaması düzenleyen Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, "Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılını kutlayacağız. Çanakkale bir savaş ve zafer değildir, Çanakkale bir destandır. Bu savaşın, zaferin ve bu destanın tüm Haliliye'ye, Şanlıurfa’mıza ve tüm ülkemize 100'üncü yılını duyurmak, yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Çanakkale'nin 100'üncü yıl dönümü dolayısıyla okullarımızda, şiir okuma, şiir yazma, kompozisyon, resim, tiyatro ve konusu sadece Çanakkale olan bilgi yarışmaları düzenleyeceğiz.Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğümüz bu hususta gerekli komisyonları ve çalışmaları yapacaktır”

" Yeni nesillerimizin tarihi daha iyi anlayabilmeleri için bu tür etkinliklere büyük önem veriyoruz.Bu anlamda yapacağımız etkinlikte Çanakkale'nin 100’üncü yılını kutlayacağız. Sonunda dereceye giren öğrencilerimize ödüllerimiz olacaktır.Bu yarışmalar sonucunda öğrencilerimizi tarihimizin yaşandığı bölgeleri yerinde görmeleri için Çanakale'ye götüreceğiz. Yarışmalarda; il birincilerine 1000 TL, ikincilere 750 TL, üçüncülere 500 TL ödül koyduk.Her dalda birinci,ikinci ve üçüncü olacak olan öğrencilerimize birer tablet hediye edeceğiz”

Demirkol, “Şanlıurfalı Şair-Yazar Mehmet Akif İnan ağabyemizin 15’inci ölüm yıldönümü münasebetiyle rahmetle tekrar anıyorum.Bu etkinlikte tüm çabalarımız yeni şairler yetişsin, yeni Akif’ler ve Nabi’ler yetişsindir”

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3553958/yeni-akifler-ve-nabiler-yetissin