Troleybüs yolun açılmasıyla trafik rahatlayacak

Sürücüler, araç sıkışıklığı Abide Karaköprü yolunda kapatılan Troleybüs yolunun belirli saatlerde trafiğe açılmasıyla sorunun çözüleceği belirtti.

Şehrin Karaköprü yönüne doğru hızla genişlemesi ve şehir nüfusunun hızla artışı sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Çevik Kuvvet Kavşağı, şehir merkezi, Karaköprü, Sırrın Çevre Yolu, Abide Kavşağı, Evren sanayi çevre yolunda trafik sıkışıklığı yaşamak rutin hale geldi. Çevre yolunun tartışmalı yer seçimi nedeniyle ağır tonajlı araçların da kent içinde seyir edişi, Karaköprü’de ikamet eden vatandaşların toplu taşıma yerine özel araçlarını kullanması ve trafik ışıklarının 90 saniyeden fazla oluşu trafiği olumsuz etkileyen faktörler arasında gösteriliyor.

Karaköprü İlçe girişinden Çevik Kuvvete kadar olan güzergâhta ard arda çok sayıda trafik ışığının bulunması, yolun iki şeritli oluşu ve trafiğin yoğun oluşu, çevre yolunda köprülü kavşakların olmayışı, trafik ışıklarının uzun oluşu sürücülerin en çok şikâyet ettiği sorunların başında geliyor.

Sabah ve akşam saatlerinde Karaköprü istikametinde aşırı yoğunluk yaşandığını belirten sürücüler bu yoğunluğu Troleybüs için kapatılan yolun kullanılmasıyla aşılacağının belirten sürücüler, Sabahları Karaköprü'den Şanlıurfa merkezine yoğunluk var Troleybüs yolu tek geliş olarak açılırsa trafiğin rahatlayacağının belirten sürücüler Akşam saatlerinde ise Şanlıurfa'dan Karaköprü istikametine giden yolda yoğunluk olduğundan tekrara troleybüs yolun açılmasıyla trafik sıkışıklığın bir nebze de olsa rahatlayacağını ifade ettiler.(Mustafa Bayar)

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3549805/troleybus-yolun-acilmasiyla-trafik-rahatlayacak