8 Kişinin Kaldığı Evde Büyük Çukur Oluştu!

Edinilen bilgilere göre olay, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Muradiye mahallesi uyanık sokakta meydana geldi. İddiaya göre Eyyübiye ilçesine bağlı Uyanık sokakta bulunan 125 nolu evin 1. katında bilinmeyen bir sebepten dolayı çökme meydana geldi. meydana gelen çökmede birinci katta oturan 8 kişilik aile yaşanan olay zamanında 2 katta bulunuyordu. Çökme sesini duymasıyla aşağı kaçan Fethi Çoban 3 metre derinliğinde 5 metre genişliğinde duvarlarının yıkıldığını görünce ikinci katta bulunan ailesi ile birlikte mahalleye çıktılar. Yaşanan çökmede şans eseri ölü veya yaralı olmazken evde büyük çapta maddi hasar oluştu.

Yaşanan çökme sonrası Urfanatik mikrofonuna konuşan ev sahibi Fethi Çoban şu ifadeleri kullandı;

“Çökme Sonrası Eve Giremedik”

Çökme sonrası eve giremedik ifadelerini kullanan Fethi Çoban; “Evin birinci kattı çöktü, biz birinci kattı dün tahliye ettik eşyaların bir kısmı içerde duruyor ikinci katta taşındık yaklaşık birkaç saat sonra çökme sesi geldi çökme sesi ile aşağı geldik ve evin ortasında obruk oluştu 3-4 metre derinliğinde çukur oluştu sonrada kimse eve giremedi” dedi.

“Sesi Duyduk Evi Tahliye Ettik”

Ev sahibi Fethi Çoban; “Daha sonra 2-3 defa daha çökme oluştu daha sonra kimse içeri giremedi. Çöküntü esnasında 2 kattaydık sesi duyduk hemen evi tahliye ettik” şeklinde konuştu.

“Ev Yerleşim Alanına Uygun Değil”

Ev yerleşim alanına uygun olmadığını söyleyen Çoban; “Maddi hasarı yetkililer gelip hasar tespiti yapar. Çökmenin nedeni yerleşim yerinin yapıya uygun bir yer değil ama belediye bu şekilde tapu çıkarmış, yapı izni vermiş” diye konuştu.

“Evimiz Çöktü Dışarda Kaldık”

Evlerinin çöktüğünü dışarda kaldıklarını söyleyen ev sahibi Fethi Çoban; “Evi biz temelden yapmadık bizde evi başkasından aldık evin temelinde ne kullandığını bilmiyoruz. Biz şuanda mağduruz benim çocuklarım dışarda bütün ev eşyalarım içerde şuana kadar hiçbir yetkiliden herhangi bir adım atılmadı” dedi.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3546134/8-kisinin-kaldigi-evde-buyuk-cukur-olustu