Engelli Genç Cumhurbaşkanına Mektup Yazdı

İlçenin Bağlar Mahallesi'nde bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi İbrahim Halil İnanır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan sevgisini yazdığı mektupta dile getirdi.

Yazdığı mektubu AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik'i ziyaret ederek Erdoğan'a ulaştırması için veren İnanılır, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başarılı olması için dua ettiğini söyledi.

Çelik de mektubun kendisini duygulandırdığını ifade ederek, 11 Nisan'da Şanlıurfa'ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektubu ileteceğini belirtti.

İstihdam seferberliği anlatıldı

Siverek'de İŞKUR uzmanları, ticaret odası üyelerine istihdam seferberliği kampanyası hakkında bilgi verdi.

Siverek İŞKUR hizmet merkezi danışmanları Hüseyin Geylan ile Mustafa Göl, Siverek Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen konferansta hükumetin ilan istihdam seferberliğini anlattı.

İstihdam teşvik programının işverenler açısından önemli avantajlar sağladığına vurgu yapan Göl, "Çalışma hayatında milli istihdam seferberliği çerçevesinde verilen destek ve teşvikler bu yılın sonuna kadar geçerli olacak. İşverenin mevcut işçi sayısına ekleyeceği her işçi için devletten destek ve teşvik alınacak." dedi.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3543478/engelli-genc-cumhurbaskanina-mektup-yazdi