“Allah yaşatmayacağı bir şeyin hayalini hiç kimseye kurdurtmaz”

Murat ÇİFTÇİ

Aile ve Sosyal İlişkiler Federasyonu Genel Merkezi tarafından Şanlıurfa’da bir toplantı gerçekleştirildi. Şanlıurfa’da bir otelde düzenlenen toplantıya yeni teşkilatlandırılan Aile ve Sosyal İlişkiler Federasyonu Şanlıurfa Şubesi ve İlçe Başkanları katıldı.

Toplantıda gazetecilere bir açıklama yapan Aile ve Sosyal İlişkiler Federasyonu Genel Başkanı Bekir Ayaz şunları kaydetti;

“ASİF olarak bugün Şanlıurfa’da sizler beraber olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bugün Türkiye’nin 79 ilinde Avrupa’nın 21 ülkesinde balkanların tamamında yapılanmasını bitirmiş bulunmaktayız. Bu hafta sonu itibariyle 81 il 957 ilçede teşkilatlarımız tamamen bitecektir.Biz bu yola çıkarken dul, öksüz ve yetimlerin gücünü arkamıza alarak, bir meramı olup ta dile getiremeyenleri eli kolu olmak için bu yola girmiş bulunmaktayız.Bu memleketin münhasır medeniyetlerin içine gelebilmesi için taşın altına elimizi değil bedenimizi koymuş bulunmaktayız.Bu memleket için kim bir çivi çakmaya adaysa bizler ASİF ailesi olarak o insana teklif vermeye talibiz.Bu davaya inanan bir çok arkadaşım bulunmaktadır.”

Bugün bu davanın hayal olduğunu düşünebilen bazı arkadaşlar olabileceğini belirten Genel Başkan Bekir Ayaz, “Ben de şunu söylemek istiyorum Cenab-ı Allah yaşatmayacağı bir şeyin hayalini hiç kimseye kurdurtmaz. Değişen ve gelişen yeni Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu toplumsal barışın sağlanmasında, milli benliğin yerleşmesinde, sosyal ve ekonomik anlamda bizi bir adım ileriye götürecek ASİF yüklenmiş olduğu vizyonla bu bayrak yarışında özellikle Şanlıurfa’yı yarınlara taşıyacaktır.Tek manzarası tavan olan yatalak hastalar bulunmaktadır, biz onların manzarasını değiştirmek için buradayız.Dul, öksüz ve yetimler bizim ana arterlerimiz olacaktır” dedi.

Ayrıca konuşmalardan sonra görev başına gelen İl Başkanı ve İlçe Başkanlarına ASİF Genel Başkan’ı Bekir Ayaz tarafından mazbataları verildi.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3542718/allah-yasatmayacagi-bir-seyin-hayalini-hic-kimseye-kurdurtmaz