Urfa Emniyeti: IŞİD komutanı Urfa’da değil

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünün Saha Komutanı Ebu El-Veled El-Libi’nin, Suriye’de yaralandıktan sonra Şanlıurfa’ya kaldırılarak Şanlıurfa’daki bir hastanede tedavi altına alındığı iddiası üzerine Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri, kentteki özel ve Devlet hastanelerini kontrol ederek, Ebu El-Veled El-Libi’nin izini bulmaya çalıştı.

Ekiplerin, ilçe ve kent merkezindeki tüm hastaneleri dolaşan ekipler, Ebu El-Veled El-Libi’nin izine rastlamadı. İl Emniyet Müdürlüğü, bu konuda çıkan haberlerin yanıltıcı olduğunu ve gerçekleri yansıtmadığını bildirdi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Şanlıurfa’da yayın yapan bir internet sitesinde, IŞİD’in saha komutanı Urfa’da mı? başlığı ile yayınlanan ‘Türkiye’de sanal alem bu iddiayla çalkalanıyor. IŞİD’in saha komutanı Ebu El-Veled El-Libi’nin Şanlıurfa’daki bir hastanede tedavi altında olduğu ileri sürülüyor. İddialar hastanede çekildiği belirtilen bir fotoğrafla birlikte sosyal paylaşım sitelerinde dolaşıyor” içerikli haber yayınlanması üzerine;

Bahse konu haber içeriğiyle ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan araştırmalarda Şanlıurfa’da bulunan tüm kamu ve özel hastaneler kontrol edilmiş, Ebu El-Veled El-Libi isimli bir hastanın tedavi gördüğüne yönelik bir tespit yapılamamış, haberin içeriğinde yayınlanan fotoğrafta bulunan şahsın Şanlıurfa’da olduğuna dair herhangi somut bir tespit bulunamadığı gibi, fotoğrafın çekildiği yer ve tarih belli olmadığından yayınlanan haberin gerçek dışı olduğu anlaşılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan Emniyetten yapılan açıklamada, IŞİD örgütü ile ilgili olarak yapılan çalışmaların Emniyet tarafından hassasiyet ve gizlilik içerisinde yapıldığı belirtildi. Haber Merkezi

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3540457/urfa-emniyeti-isid-komutani-urfada-degil