12 Bin Yılda Bitmeyen Harran Ovası 300 Yılda Bitecek

CHP

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine Şanlıurfa’ya gelen CHP’li Milletvekilleri Ziraat Odası sonrası Şutso'yu ziyaret ederek Başkan Halil Peltek ile bir araya geldi.

Ziyarete CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver ve Yalova Milletvekili Özcan Özel, CHP Şanlıurfa İl Başkanı ve İl Yönetimi katıldı.

Ziyarette ilk olarak konuşan ve sözlerine Özellikle tarım hayvancılık ve imalat sanayide yaşanan sıkıntıları bizzat yerinde görmek, sektör temsilcilerini bir araya gelmek için Şanlıurfa’ya geldiklerini söyleyen İstanbul Milletvekilli Gökan Zeybek; “Yurttaşlarımızın Yararına Yasalar Çıkması İçin Caba Göstereceğiz” dedi.

Zeybek: “Yurttaşlarımızın yararına yasalar çıkması için caba göstereceklerini söyleyen CHP İstanbul Milletvekilli Gökan Zeybek; “Ziyarete de ağırlıklı olarak küçük, orta boy işletmelerin, Kobilerin, ihracat amaçlı çalışan sektörlerin dışında geçmişte esnaf olan Ticaret odasına şirketleşerek daha kurumsal yapıya dönmeye çalışan aktif binin üzerinde üye olduğunu söylediniz bütün bu sektörün temsilcileri genel olarak sorunları öğrenmeye geldik. Biz ana muhalefet partisiyiz yeni dönemde parlamento da 2. Büyük partiyiz o nedenle bölgede yaşayan arkadaşlarımızın sorunlarını yakından takip etmek ve Türkiye Büyük Milet Meclisi’nin daha etkin kullanıp yurttaşlarımızın yararına yasalar çıkması için caba harcayacağız” diye konuştu.

“12 BİN YILDA BİTMEYEN

HARRAN

OVASI 300 YILDA BİTECEK”

12 bin yılda bitmeyen Harran ovası 300 yılda biteceğini söyleyen Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası İbrahim Halil Peltek; “Avrupa startlarında bir tarım uygulamasında henüz yapmış değiliz bu Urfa’yı ilgilendirmiyor bu dünya mirası. Birde burada en büyük sıkıntımız zaman zaman gündeme gelen Harran Ovası sit alanı olması münasebetiyle 40 bin hektarda şuanda yapılaşma var. Bu bize bir dünya mirasıdır hepimizin insanlığın sorumluluğu altında olan bir meseledir. 12 bin 500 yıl burada taşıttığımız dünya mirasını bu gidişle 300 yılda bu ova bitecek buna bir önlem şart, çok önemli bir mesele” dedi.

- Urfanatik Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3526440/12-bin-yilda-bitmeyen-harran-ovasi-300-yilda-bitecek