"Teröre karşı en büyük silah spordur"

Dün akşam Şanlıurfa’ya geldiğimizden itibaren bize gösterilen çok sıcak ev sahipliği için vatandaşlarımıza, Milletvekillerimize, Sayın Valimize yürekten teşekkür ediyorum. Gerçekten Urfa’nın tarihinden gelen büyük misafir perverligi yaşamak imkanım oldu. Gerçekten Şanlıurfa özellikle nüfus yağısı itibariyle çok geniş ve dinamik bir nüfusa sahip. Bu nüfusa olan hizmetimiz çalışmamızda en üst seviyede devam edecek. Gençlik merkezi sayısı açısından baktığımızda Türkiye’nin en önde gelen ili, gençlik merkezlerindeki çalışmalarda önemli biz bunu inşa etmekle beraber aynı zamanda amacımız içerisinde gençlere sunulacak olan hizmetlerin kendilerini geleceğe yönelme açıları bizim için çok önemli. Dün Mardin’de Sayın Başbakanımızın dediği doğu illerindeki gençlik çalışmaları kapsamında bugün Şanlıurfa’da güzel 10 tane spor sahası yapacağımızın da müjdesini vermek istiyorum. Sportif aktivite ve spor yatırımları çok önemli bu anlamda gerek madde kullanımın önlenmesi gerek ise teröre karşı en büyük silah spor olmasından bizin gençlere yönelik büyük çalışmamız var. Bu anlamda da Şanlıurfa Genç nüfusu bakımından en büyük destek alan iller arasında yer almakta. Ben Şanlıurfalılara şimdiden yapılacak olan hizmet yatırımlarının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Gençlik ve Spor BakanıAkif Çağatay Kılıç’a ziyaretinden ötürü Balıklıgöl tablosu hediye etti.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ü makamda ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Ahmet Eşref Fakıbaba eşlik etti.

- Urfanatik Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3519305/terore-karsi-en-buyuk-silah-spordur