Kobane yardım bekliyor

Mikrofonumuza konuşan komisyon sözcüsü Haçim Vural şunları dile getirdi;

“IŞID saldırılarından kaçarak gelen vatandaşlarımız, bize de geliyor devlet’e de sığınıyor, ama en fazla bize sığınıyorlar.Bizlerde elimizden geldiği kadar yardımcı oluyoruz ama halkımızın bize verdiği dersteklerle.Halkın bize getirdiği herşeyi depolara götürüp daha sonra ihtiyaç sahiplerine götürüyoruz.

Kurban bayramı kapıda bu hususta bize bağış yapmak isteyen kişiler Vakıfbank Diyarbakır Merkez Şubesi 74 0001 5001 5800 7302 5404 99 İBAN numarasına 450 tl karşılığında bağışlarını yapabilirler.

Kurban bayramı dört gün sürecek bu sürede kestikleri kurbanların etlerini Rojava Şengal İçin Dayanışma Komisyonuna (Şanlıurfa BDP İl Binası) bağışlayabilirler, yada kendi elleriyle muhtaç insanlara verebilirler.Bu kapıdan giren herkese Türk Kürt Arap ayrımı olmadan yardımlarımızı yapacağız, biz ayırım yapmayız.

Önümüz malum kış mevsimi, havalarda soğuyor, o insanların yatacak yerleri bile yok.Battaniye, yorgan, yastık, elbise gibi ihtiyaçlar hat safhadayda.

Özellikle gıda konusunda da büyük bir eksiklik var pirinç, bulgur, şeker, yağ, artık akla ne gelirse her türlü yardımlarınızı bekliyoruz. Bize yardımlar geliyor, ama bu yardımlar yeterli mi diye öz eleştiri yaparsak hayır bu yardımlar hiç yeterli değil. Özellikle 4 5 gündür aşırı bir yoğunluk var insanlar bize sığınıyor.

Biz bu görevi aldık ve üzerimize düşen herşeyi fazlasıyla yapacağız, gücümüz yettiği kadarıyla yardımcı olacağız, gücümüzde sonuna kadar yeter ” Dedi.

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3517272/kobane-yardim-bekliyor