Cin, deneyimlerini aktardı

Viranşehir Belediye Eş Başkanı Emrullah Cin, 9. Karaburun Bilim Kongresine katıldı. Kongrede konuşma yapan Viranşehir Belediye Başkanı Emrullah Cin, öte yandan saldırıya maruz kalan Rojava ve Şengal halkına dikkat çekti. 3 ve 7 Eylül tarihleri arasında yapılan Kongrede Belediye Eş Başkanı Emrullah Cin, Yerel Yönetimler ve Alternatif Deneyimler konulu oturumda konuştu. Ahmet Çakır'ın Yönettiği oturuma Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Viranşehir Belediye Eş Başkanı Emrullah Cin ve Fatsa Belediye Halk ile İlişkiler Eski Müdür Ahmet Özdemir konuşmacı olarak katıldı.

Viranşehir Belediye Eş Başkanı Emrullah Cin, yerel yönetimlerdeki deneyimlerini anlatarak, "Ben belediye Başkanı değilim, belediye eş başkanıyım. Belediyelerimizde Eş Başkanlık sistemi var ve kadın da belediye yönetiminde söz sahibidir" dedi.

Yıllık belediye yönetimini değerlendiren Cin, Rojava ve Şengal halkına dikkat çekti. Cin, Şengal'de bir insanlık dramının yaşandığını ve buna seyirci kalmamak gerektiğini belirtti. Cin, Viranşehir'e çok sayıda Şengal'den gelen yurttaşın barındığını ve tüm insanlığın onlara yardım elini uzatması gerektiğini vurguladı. Haber Merkezi

- Urfanatik Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.urfanatik.com/haber/3516426/cin-deneyimlerini-aktardi